Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II – odliczanie do premiery trwa

Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II – odliczanie do premiery trwa30.09.2020 07:40
Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II – odliczanie do premiery trwa

Już nie musimy gdybać na temat pojawienia się kolejnej generacji pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikona. Modele Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II będą miały swoją premierę 14 października 2020 roku. Na dowód tego, na stronie producenta pojawił się zegar, który odlicza czas do przełomowego dla firmy wydarzenia.

Nikon Z6 oraz Nikon Z7 były pierwszymi pełnoklatkowymi bezlusterkowcami i początkiem nowego systemu. Bagnet Nikon Z otworzył nowe wrota przed firmą i pozwolił na stosowanie jaśniejszych obiektywów ze zredukowaniem odległości pierwszego elementu optycznego od matrycy, czego świetnym przykładem jest obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0,95 Noct S.

Spekulacje na temat tego, kiedy pojawią się nowe modele i jak będą się nazywały trwały bardzo długo. Przeważnie kolejne generacje korpusów Nikona miały literę S w nazwie, lecz nie tym razem. Nowe aparaty będą nazywały się po prostu Nikon Z6 II oraz Nikon Z7 II – bez zbędnych komplikacji.

Na stronie internetowej sklepu B&H oba nadchodzące aparaty pojawiły się już w spisie sprzętu, lecz bez ceny ani żadnych szczegółów na temat specyfikacji. Jedyne, czego możemy być pewni to pełnoklatkowy sensor w środku. Reszty dowiemy się 14 października 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)