Nikon Z7 "spadł z rowerka"? Wygląda jakby producent go porzucił

Nikon Z7 miał premierę w siepniu 2018 roku.
Nikon Z7 miał premierę w siepniu 2018 roku.
Źródło zdjęć: © Fotoblogia | Marcin Watemborski
Marcin Watemborski

12.08.2022 14:12, aktual.: 13.08.2022 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy złe wieści dla tych, którzy chcieli zainteresować się w najbliższym czasie jednym z 2 pierwszych pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikona. Model Nikon został uznany za przestarzały, a linie produkcyjne się dla niego zatrzymały.

Nikon Z7 został zaprezentowany we wrześniu 2018 roku. Byliśmy wówczas na jego premierze w Tokio, gdzie przez kilka dni sprawdzaliśmy go w boju wraz z jego bratem – Nikonem Z6. O ile ten drugi cieszy się niezłą popularnością, tak Nikon Z7 z matrycą o rozdzielczości 45 Mpix już niezbyt, o czym świadczy strona internetowa producenta.

O ile na polskiej stronie internetowej Nikona możemy zobaczyć jeszcze dostępność kilku zestawów z Nikonem Z7, tak na japońskiej ten model został oznaczony jako stary. Nie wiadomo nic na temat tego, czy Nikon chciałby porzucić serię Z7, bo przecież nie tak dawno temu zobaczyliśmy Nikon Z7 II. Ciekawe jednak jest to, że Nikon Z6 pierwszej generacji nie jest uważany za producenta za przestarzały.

Diabeł tkwi w szczegółach, bo jeśli przejdziemy na listę wycofanych aparatów na japońskiej stronie Nikona, w zakładce z bezlusterkowcami zobaczymy jedynie modele serii Nikon 1, a Z7 tam nie widać. Na stronie amerykańskiej czy brytyjskiej, podobnie jak na polskiej, wciąż są dostępne w sprzedaży zestawy z korpusem Nikon Z7 i obiektywem 24-70 mm.

Wygląda na to, jakby tylko same korpusy przestały być sprzedawane – z resztą na stronach niektórych sklepów widnieje przy nich adnotacja, że zostały wycofane. Podejrzana sprawa. Miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)