Nikon Z9 oficjalnie: Prace nad flagowym bezlusterkowcem trwają

Nikon Z9 oficjalnie: Prace nad flagowym bezlusterkowcem trwają

Nikon Z9 oficjalnie: Prace nad flagowym bezlusterkowcem trwają
Marcin Watemborski
10.03.2021 14:53, aktualizacja: 11.03.2021 07:05

Dopiero co pisaliśmy o potwierdzeniu prac nad profesjonalnym korpusem bezlusterkowym, a już pojawia się oficjalna informacja. Nikon Z9 zapowiada się znakomicie. Będzie to pierwszy bezlusterkowiec, w serii Nikon Z, który pobije osiągi lustrzanki cyfrowej Nikon D6.

Oficjalna informacja prasowa, którą przesłał Nikon do mediów, jest dość krótka i niewiele z niej wynika tak naprawdę. Wiemy, że Nikon Z9, bo tak będzie się nazywał flagowy bezlusterkowiec, pojawi się w 2021 roku i "stanowi on krok milowy zarówno pod względem technologii, jak i funkcjonoalności". Cokolwiek miałoby to znaczyć.

Producent podaje, że nowy korpus będzie miał "najszersze możliwości rejestrowania zdjęć i filmów w historii firmy Nikon" (brak szczegółów). Potwierdzona została informacja o pełnoklatkowej matrycy (FX) stacked CMOS oraz nowym procesorze przetwarzania obrazu.

Nikon Z9 będzie umożliwiał nagrywanie w rozdzielczości 8K i będzie dostosowany do zróżnicowanego sposobu pracy filmowców oraz fotografów. Ma być też korpusem wydajnym i funkcjonalnym.

Krótko mówiąc – potwierdziło się to, o czym mówił Keji Oishi. Czekamy zatem na więcej informacji z niecierpliwością.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)