Nikon pracuje nad bezlusterkowym flagowcem. Pojawi się w tym roku i będzie lepszy niż D6

Nikon pracuje nad bezlusterkowym flagowcem. Pojawi się w tym roku i będzie lepszy niż D6

Nikon pracuje nad bezlusterkowym flagowcem. Pojawi się w tym roku i będzie lepszy niż D6
Marcin Watemborski
09.03.2021 09:11, aktualizacja: 09.03.2021 10:13

Wielu fotografów zwraca uwagę na to, że Nikon spóźnił się ze swoimi produktami na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców. Rewolucja trwa w najlepsze, a ta firma nie pokazała jeszcze modelu, który byłby wisienką na torcie serii Nikon Z. Ma się to zmienić jeszcze w tym roku.

Keji Oishi, jeden z managerów w firmie Nikon, potwierdził w rozmowie z DPReview, że inżynierowie pracują nad nowym modelem pelnoklatkowego bezlusterkowca. Ma on być lepszy niż najlepsza lustrzanka w stajni tego producenta – Nikon D6. Flagowy bezlusterkowiec będzie miał matrycę o wysokiej rozdzielczości oraz będzie wykorzystywał technologię scalania pikseli.

Co najważniejsze – nowy Nikon ma pojawić się w 2021 roku.

Przedstawiciel Nikona wspomniał, że nowy korpus będzie wspierał technologię 8K, by sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek i twórców różnych treści – od fotografii po filmy. Być może takie działanie poprawi sytuację finansową firmy, która nie jest najlepsza w porównaniu do konkurencji.

Warto mieć na uwadze, że Nikon musi wziąć się w garść. Skoro w branży rozchodzą się plotki o tym, że firma może zniknąć z rynku, to zdecydowanie nie jest dobrze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)