Nocne krajobrazy z niesamowitym światłem to zasługa drona

Nocne krajobrazy z niesamowitym światłem to zasługa drona
Źródło zdjęć: © © Reuben Wu / [Instagram](https://www.instagram.com/p/B_cfXa8pzgG/)
Marcin Watemborski

10.12.2020 10:30, aktual.: 10.12.2020 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O twórczości Reubena Wu zdarzyło nam się kilkukrotnie pisać. Ten fotograf specjalizuje się w bardzo nietypowym podejściu do fotografii krajobrazowej. Jego źródłem światła podczas zdjęć nocnych jest latający dron. Odpowiednio zaprogramowany, potrafi stworzyć nieziemską atmosferę.

Reuben Wu niejako zapoczątkował sztukę nocnego oświetlania krajobrazów za pomocą drona. W swojej twórczości artysta eksploruje szeroko rozumianą fotografię krajobrazową – zarówno nocą, jak i za dnia. Najciekawsze są jednak kadry nocne z widocznymi kształtami malowanymi przez drona.

Projekt "Light Storm" (ang. Burza świetlna) dotyczy znanych pejzaży w niecodziennym wydaniu. Reuben chciał sfotografować miejsca, które pojawiają się na zdjęciach bardzo często, jednak postanowił dodać do tego stały element swoich wizji, czyli spektakularne oświetlenie.

Podobnie jak w innych projektach Wu, tak i w tym zobaczymy ogromne sceny krajobrazowe, na których wszelkie kształty są podkreślone przez malowanie światłem. Jest to możliwe dzięki ustawieniu długiego czasu naświetlania oraz domkniętej przysłony oraz wykorzystania zewnętrznego oświetlenia z drona. Na niektórych zdjęciach widać ślady, które zostawia dron, na innych zobaczymy spektakl grany przez doskonale przemyślane podkreślenie kształtów.

Reuben Wu wykorzystał do realizacji swoich kosmicznych krajobrazów cyfrowy aparat średnioformatowy Phase One XT, dzięki któremu zyskał znaczną rozpiętość tonalną obrazów oraz niebywałą szczegółowość. Mimo tego, że konkretne części sprzętu fotografa się zmieniły, to jego podstawowy zestaw zawsze wygląda tak samo: aparat, statyw, dron oraz źródło światła.

Jako ciekawostka, warto wspomnieć, że Reuben Wu realizował zdjęcia na potrzeby tapet w macOS Big Sur oraz iOS 14.2. Więcej jego prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)