NONS SL42 Mark II to natychmiastowa lustrzanka z mocowaniem Canon EF

NONS SL42 Mark II to natychmiastowa lustrzanka z mocowaniem Canon EF

NONS SL42 Mark II to natychmiastowa lustrzanka z mocowaniem Canon EF
Marcin Watemborski
26.02.2021 11:37, aktualizacja: 26.02.2021 12:37

Widzieliśmy już wiele dość dziwnych projektów. NONS SL42 Mark II jest zdecydowanie jednym z nich. Jest to tradycyjna lustrzanka z bagnetem Canon EF, a rejestruje ona obraz na wkładach Fujifilm Instax Mini. To chyba sedno współczesnej fotografii natychmiastowej i ciekawa zabawka.

NONS SL42 to aparat, który pojawił się na rynku w zeszłym roku. Działał, robił zdjęcia i rejestrował je na wkładach natychmiastowych Fujifilm Instax Mini. Teraz na Kickstarterze pojawiła się jego nowa wersja, która wyniesie doświadczenie na znacznie wyższy poziom

W aparacie natychmiastowym NONS SL42 Mark II zamiast bagnetu M42 pojawiło się mocowanie Canon EF bez styków. Pozwala ono na domyślne podłączenie optyki Canona, ale też innych adapterów, które umożliwią pracę obiektywami marek takich jak Nikon czy całe rzesze starych szkieł.

EF Mount SLR Instant Camera - NONS SL42 with Format Extender

Największą nowością jest wypuszczenie NONS Format Extendera, czyli adaptera przystosowującego pole obrazowania obiektywów z lustrzanek pełnoklatkowych do średnioformatowych obrazków Instaxa Mini. Innymi słowy – wasze stare obiektywy pozwolą zarejestrować pełny obraz, a nie tylko jego wycinek na zdjęciu wielkości wizytówki. Fajne? Nawet bardzo!

Innymi ulepszeniami, które znajdziemy w NONS SL42 Mark II są:

  • Wbudowany światłomierz
  • Prawdziwy pryzmat pentagonalny zamiast układu luster
Działanie adaptera NONS Format Extender.
Działanie adaptera NONS Format Extender.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii na Kickstarterze. Cena zestawu, w skład którego wejdzie aparat oraz adapter to mniej-więcej 385 dolarów, czyli ok. 1420 złotych. Dostawy mają rozpocząć się w czerwcu 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)