Powstaje pierwsza na świecie lustrzanka natychmiastowa z gwintem M42

Powstaje pierwsza na świecie lustrzanka natychmiastowa z gwintem M42
Marcin Watemborski

24.02.2020 11:25, aktual.: 24.02.2020 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NONS SL42 to tradycyjna lustrzanka jednoobiektywowa, do której nie założycie zwykłej kasetki z filmem, a wkłady instax mini. Oprócz tego możecie wymieniać obiektyw na wszystkie, które mają gwint M42. Dzięki temu narzędziu zdjęcia natychmiastowe nabiorą kompletnie nowego wyrazu.

Na Kickstarterze wypłynął ciekawy projekt. Jest nim tradycyjna lustrzanka jednoobiektywowa w natychmiastowej wersji. NONS SL42 jest aparatem natychmiastowym, bazującym na budowie lustrzanki z pryzmatem i wymiennymi obiektywami oraz innymi funkcjami.

W NONS SL42 będziecie mogli zamontować dowolny obiektyw z gwintem M42 i bez problemu ręcznie ustawicie ostrość. Aparat został wyposażony w opcję wielokrotnej ekspozycji, którą wykonacie na wkładach instax mini. Jednak obraz nie zapełni całego pola, a jedynie okrągły jego fragment, zgodny z polem obrazowania obiektywu do lustrzanek na film 35 mm.

Obraz

Tak czy siak to dość interesujące i nowatorskie rozwiązanie, które może przynieść wiele frajdy. Co najważniejsze – będziecie mogli ustawić ostrość, dzięki czemu zdjęcia będą na pewno wyglądały lepiej i nie będą rozmyte tak, jak w przypadku aparatów natychmiastowych instax. Do zasilania aparatu posłużą 2 baterie AA.

Na Kickstarterze jest kilka opcji wsparcia kampanii. Pierwsza z nich to wpłata 219 dolarów, za co dostaniecie aparat oraz film. Przy wpłacie 232 dolarów otrzymacie również obiektyw, a za 258 dolarów zestaw: aparat, obiektyw i wkłady. Jeśli wszystko pójdzie jak należy, dostawy rozpoczną się w sierpniu 2020 roku.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)