Nowa Zelandia ma dość instagramowych podróżników. Ten klip ma ich zniechęcić

Nowa Zelandia ma dość instagramowych podróżników. Ten klip ma ich zniechęcić

Nowa Zelandia ma dość instagramowych podróżników. Ten klip ma ich zniechęcić
Marcin Watemborski
29.01.2021 11:35, aktualizacja: 26.07.2022 14:34

Zdjęcia podróżników z Instagrama są w większości bardzo podobne. Zobaczymy tam ludzi nad urwiskami, przy wodospadach w żółtych kurtkach i inne. Generalnie rzecz ujmując – są bardzo wtórne.

Na zabawnym filmiku z Tomem Sainsbury w roli głównej zobaczymy, jak w roli strażnika odwiedza najbardziej znane miejsca turystyczne na Nowej Zelandii. Podczas spotkań z podróżnikami zwraca im uwagę na to, że robią dokładnie takie same zdjęcia jak inni. Na dowód ma przygotowane materiały z mediów społecznościowych.

To prześmiewcze nagranie ma zwrócić uwagę na coś, co nie do końca jest problemem, ale śmieszy wielu mieszkańców Nowej Zelandii. Instagramowa turystyka jest powszechna i do znudzenia wtórna. Każdy, kto znajdzie się na wyspie leci w pogoni popularnych kadrów. Kreatywności w tym zero, aczkolwiek przecież dla niektórych nie ma ważniejszej rzeczy niż lajki pod zdjęciami.

Travelling Under the Social Influence

O ile obecnie granice Nowej Zelandii są zamknięte dla turystów z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, to robienie powtarzalnych fotek na social media jest wciąż żywe. Tym razem w wykonaniu mieszkańców wyspy, którzy postanowili wykorzystać względnie wolny czas na lepsze poznawanie swojego kraju.

Sainsbury zwraca uwagę w filmiku na zdjęcia z jacuzzi, fotki na skraju urwiska, "parówkowe nogi" i inne motywy. To wszystko już było. Podobnie z resztą jest w każdym kraju. Niestety nie wszystkie zdjęcia są zabawne. Dla przypomnienia warto podać przykład torów przed dawnym niemieckim obozem zagłady Auschwitz w Oświęcimiu, gdzie ludzie notorycznie strzelali sobie fotki w głupich pozach, co spotkało się z ogromnym oburzeniem władz muzeum. Podobna sprawa dotyczy pomnika upamiętniającego holokaust w Berlinie.

Krótko mówiąc – podróżując, skoncentrujmy się na podziwianiu widoków i czerpaniu doświadczeń, a nie na robieniu powtarzalnych zdjęć na Insta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)