Nowe obiektywy Zeiss do pełnoklatkowych aparatów systemu Sony A

Nowe obiektywy Zeiss do pełnoklatkowych aparatów systemu Sony A

Nowe obiektywy Zeiss do pełnoklatkowych aparatów systemu Sony A
Jakub Kaźmierczyk
23.04.2015 14:00, aktualizacja: 23.04.2015 14:38

Sony zaprezentował dziś nowe, pełnoklatkowe obiektywy systemu A. Czy między wierszami możemy wyczytać, że niebawem czeka nas premiera nowego aparatu?

Podczas trwającego Sony World Photography Awards w Londynie, Sony zaprezentowało dwa nowe obiektywy przeznaczone dla systemu A (czyli lustrzanek i aparatów z półprzepuszczalnym lustrem).

Vario-Sonnar T* 24–70 mm F2,8 ZA SSM II

Obraz

To odświeżona wersja standardowego, jasnego zoomu o ogniskowej 24-70 i światłem f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. W porównaniu do poprzednika zastosowano powłokę ZEISS T, która ma niwelować flary. Udoskonalono również system silnika AF SSM, który w połączeniu z nowym układem scalonym ma zapewnić większą szybkość, a także 4-krotnie poprawiono pracę podczas śledzenia obiektów. Obiektyw ma również zmienioną konstrukcję, która ma być teraz jeszcze bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Vario-Sonnar T* 16–35 mm F2,8 ZA SSM II

Obraz

Ten szerokokątny obiektyw przeszedł podobną kurację odmładzającą, co jego dłuższy odpowiednik. Wydajniejszy system AF, uszczelniona konstrukcja czy nowe powłoki mają przełożyć się na sprawniejszą pracę i lepszą jakość zdjęć.

Obraz

Nowe aparaty niebawem?

Mnie jednak bardziej zastanawia do jakich aparatów dedykowane są nowe obiektywy. Obecnie na rynku mamy 4 pełnoklatkowe bezlusterkowce od Sony i tylko jeden klasyczny pełnoklatkowy korpus - A99, który premierę miał w 2012 roku.. Udostępnione przez Sony zdjęcia przykładowe w tytule zawierają nazwę "A99", natomiast w Exifie jako nazwa modelu widnieje - "XXX-0000" z wersją oprogramowania 0.02.

Obraz

Oznacza to, że najprawdopodobniej w południowej Japonii, gdzie były robione zdjęcia, testowany jest nowy, 24-megapikselowy aparat Sony. Mimo że w środowisku mówi się o powolnym zabijaniu systemu A, wydaje się że plotki nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości i w najbliższym czasie poznamy nowy aparat wspomnianego systemu. Trzymamy kciuki!

Zdjęcia przykładowe

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)