Nowości OM Digital Solutions: Olympus PEN E‑P7 oraz M. Zuiko 8‑25 mm f/4.0 PRO

Nowości OM Digital Solutions: Olympus PEN E-P7 oraz M. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO
Marcin Watemborski

09.06.2021 12:03, aktual.: 09.06.2021 14:03

Na rynku pojawiły się pierwsze produkty nowej firmy OM Digital Solutions, która powstała po wykupieniu działu obrazowania Olympusa przez JIP. Marka Olympus została i wciąż prezentuje system Mikro Cztery Trzecie. Oto, jak prezentuje się najnowszy stylowy aparat Olympus PEN E-P7 wraz z obiektywem M. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO.

Olympus PEN E-P7 – mały, stylowy i wszechstronny

Bezlusterkowiec Olympus PEN E-P7 jest wyposażony w 20-megapikselową stabilizowaną matrycę Live MOS w rozmiarze Mikro Cztery Trzecie. Wspiera ją procesor przetwarzania obrazu True Pic VIII. Jego cechą rozpoznawczą jest estetyczne wzornictwo. Samo body waży zaledwie 337 gramów.

Wbudowana stabilizacja obrazu zapewnia nieporuszony obraz do 4,5 EV. Autofokus został wyposażony w algorytmy Face Priority / Eye Priority AF, które pozwalają na utrzymanie ostrości na twarzy lub oku fotografowanej osoby.

Obraz

Korpus ma dedykowane pokrętło Profile Control na przodzie obudowy, które pozwoli na szybkie przełączenie między standardowym profilem fotografowania, a efektowymi. Dostępne są również filtry Olympus Art Filters, które można dopasować za pomocą funkcji Fine Tune.

Olympus PEN E-P7 został wzbogacony o łączność Wi-Fi oraz Bluetooth, a dzięki aplikacji OI.Share będzie można przesyłać zdjęcia na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Program umożliwia również wykorzystanie smartfona jako pilota zdalnego sterowania.

Obraz

Na tyle aparatu znalazł się odchylany ekran LCD, który umożliwi fotografowanie pod różnymi kątami. Nie zabrakło też opcji Live Composite oraz Multi Exposure w funkcji Olympus Advanced Photo.

Olympus PEN E-P7 pozwala na wykorzystanie stabilizacji obrazu podczas nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Cena samego korpusu wyniesie 799 euro (ok. 3570 złotych), natomiast zestaw z obiektywem 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ to koszt 899 euro (ok. 4020 złotych). Olympus PEN E-P7 trafi na półki w połowie czerwca 2021 roku.

  1. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO - od krajobrazu do portretu

Obiektyw M. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO jest ekwiwalentem ogniskowych dla małego obrazka 16-50 mm. Ten model pozwala na fotografowanie bardzo szerokich scen oraz znacznie węższych – od krajobrazu do portretu. Dzięki wadze 411 gramów może stać się towarzyszem wielu fotografów podróżniczych.

Obraz

W środku obiektywu znajdziemy 16 elementów optycznych w 10 grupach, w tym soczewki: Super ED, ED oraz EDA. Producent podaje, że zapewnia to staranne wytłumienie aberracji chromatycznej oraz innych artefaktów, dzięki czemu zdjęcia będą wyraźne i ostre. Duża soczewka DSA ma za zadanie redukcje aberracji sagitalnej (komatycznej). Za redukcję duszków i flar odpowiada powłoka ZERO Coating.

  1. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO pozwala na maksymalne powiększenie 0,42x, a najmniejsza odległość ogniskowania to 23 cm w całym zakresie zoomu. Obiektyw obsługuję funkcję Focus Stacking, co przypadnie do gustu fotografom makro.
Obraz

Konstrukcja obiektywu M. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO została uszczelniona przed działaniem kurzu i wilgoci. Jest ona odporna na temperatury do -10 stopni Celsjusza. Przednia średnica filtra wynosi 72 mm. Nie zabrakło też sprzęgła, które umożliwi płynne przełączanie się między ręcznym, a automatycznym ostrzeniem. Przycisk L-Fn na boku obiektywu umożliwi natomiast szybką zmianę ustawień kciukiem

  1. Zuiko 8-25 mm f/4.0 PRO wraz z osłoną przeciwsłoneczną LH-76E będzie dostępny w sprzedaży od początku lipca 2021 roku w cenie od 999 euro (ok. 4500 złotych).
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)