Nowy kompakt Fujifilm FinePix XP140 na ciężkie warunki dołącza do rodziny

Nowy kompakt Fujifilm FinePix XP140 na ciężkie warunki dołącza do rodziny

Nowy kompakt Fujifilm FinePix XP140 na ciężkie warunki dołącza do rodziny
Marcin Watemborski
14.02.2019 10:00, aktualizacja: 26.07.2022 15:57

Oferta odpornych kompaktów Fujifilm rozszerza się o nowy model FinePix XP140. Oprócz nowego procesora, aparat charakteryzuje się zwiększoną odpornością, małymi wymiarami i wagą oraz nowym designem.

Wytrzymały maluch będzie świetnym towarzyszem podróży

Aparat Fujifilm FinePix XP140 to najnowszy model odpornych kompaktów na trudne warunki. Jest odporny na kurz, wodoszczelny (do 25 m), odporny na upadek z wysokości do 1,8 m oraz poradzi sobie w temperaturach do -10 stopni Celsjusza.

Obraz

Ten kompakt jest wyposażony z matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 16,4 Mpix oraz nowy procesor, który ma zapewnić jeszcze lepszą jakość obrazu. Jest to pierwszy aparat z serii XP, który pozwoli na rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 4K. Całość konstrukcji waży 207 gramów.

Najważniejsze cechy Fujifilm FinePix XP140

W tym aparacie kompakowym zastosowano obiektyw Fujinon z możliwością 5-krotnego zoomu optycznego ze stabilizacją obrazu, którego szeroki koniec ma 28 mm (ekw. Dla małego obrazka). Łącznie można powiększyć obraz 10 razy, dzięki zoomowi cyfrowemu. Maksymalna czułość aparatu to ISO 12 800 (1 stopień EV więcej niż Fujifilm FinePix XP130).

Obraz

Fujifilm FinePix XP140 został wyposażony w wiele automatycznych funkcji fotografowania. Potrafi rozpoznać scenę i wykryć główny obiekt, dzięki czemu zoptymalizuje ustawienia. Dzięki funkcji detekcji oczu, aparat automatycznie ustawi ostrość na oczy podczas zdjęć portretowych. Pojawiły się również liczne funkcje samowyzwalacza, który może uruchomić migawkę, gdy aparat wykryje twarz w kadrze lub nawet uśmiech.

Obraz

Pojawiło się również 17 Zaawansowanych Filtrów, w tym ”Rich & Fine”, który zapewni bogatą tonację oraz ”Monochrome (NIR)”, czyli tryb czarno-biały, bliski podczerwieni.

Obraz

Urządzenie można parować za pośrednictwem Bluetooth oraz łączyć bezprzewodowo ze smartfonami i tabletami. Podczas włączenia funkcji, aparat może zsynchronizować informacje o zassie i lokalizacji oraz dołączyć je do zdjęć. Możliwa jest również kontrola parametrów fotografowania z poziomu aplikacji.

Cena aparatu to 859 złotych.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)