Obrady jury nad filmami Nikon Film Festival rozpoczęte!

Obrady jury nad filmami Nikon Film Festival rozpoczęte!
Redakcja Fotoblogia.pl

14.02.2014 14:54, aktual.: 26.07.2022 20:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakończył się nabór filmów do Nikon Film Festival - wydarzenia stworzonego z myślą o wszystkich miłośnikach filmu, szukających szansy na zaprezentowanie swoich dzieł.

Organizatorzy zachęcali do wzięcia udziału zarówno profesjonalistów jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w filmowaniu, a zadaniem uczestników była interpretacja hasła przewodniego „JESTEM PEŁEN EMOCJI” w postaci krótkiego, nieprzekraczającego 120 sekund filmu.

Spośród 296 głoszonych prac, jury pod przewodnictwem Michała Englerta (operatora filmowego, autora zdjęć do m.in. 33 sceny z życia, Wszystko co kocham i Sponsoring) wyłoni 10 laureatów, którzy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1 000 zł. Nominacje te zostaną ogłoszone już 24 lutego. Zdobywcę nagrody głównej w wysokości 10 000 zł poznamy jednak dopiero podczas finałowej gali, która odbędzie się 6 marca.

Dodatkowo, w konkursie przewidziano 5 nagród publiczności po 500 zł każda, dla autorów filmów z największą ilość głosów zebranych do 16 lutego. Uczestnicy Nikon Film Festival wszechstronnie interpretowali hasło konkursowe, stosując różnorodne techniki. Na stronie projektu obejrzeć można zarówno animacje, filmy obfitujące w efekty specjalne, jak i klasyczne produkcje o czystej formie. Wśród nadesłanych prac nie zabrakło filmów dokumentalnych, emocjonujących fabuł oraz psychologicznych etiud, ukazujących głębokie przemiany bohaterów. Uczestnicy festiwalu pokazali wiele historii, które łączyło jedno – emocje. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie: http://www.nikonfilmfestival.pl/filmy.php lub w aplikacji na fanpage’u Nikon Polska: https://www.facebook.com/NikonPolska.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)