Obrazy? Nie! Tak wygląda Ziemia widziana z Kosmosu

Obrazy? Nie! Tak wygląda Ziemia widziana z Kosmosu

Obrazy? Nie! Tak wygląda Ziemia widziana z Kosmosu
Źródło zdjęć: © © Matthias Maurer / ESA
Marcin Watemborski
02.02.2022 11:40, aktualizacja: 02.02.2022 12:40

To, co widzicie, to w rzeczywistości malownicze zdjęcia, które do złudzenia przypominają abstrakcyjne malarstwo. Ich autorem jest astronauta Matthias Maurer, który właśnie pełni służbę na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widać, że inżynier ma doskonały zmysł artystyczny.

Przed wami kolejny przykład na to, że astronauci są również artystami. Wcześniej wielokrotnie prezentowaliśmy wam zdjęcia autorstwa Thomasa Pesqueta, który z powodzeniem mógłby konkurować z najlepszymi światowymi fotografami krajobrazu. Teraz czas na naukowca z duszą prawdziwego artysty. Matthias Maurer szuka na Ziemi ciekawych plam, które układają się w abstrakcyjne kompozycje malarskie.

Matthias Maurer jest niemieckim astronautą, który rozpoczął pracę z Europejską Agencją Kosmiczną w czerwcu 2015 roku. Od tamtego czasu przygotowywał się do pełnienia misji Cosmic Kiss (tłum. Kosmiczny pocałunek) na terenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dołączył on ostatnio do ekipy NASA, w której są: Raja Chari, Thomas Marshburn oraz Kayla Barron.

Na Twitterze astronauty pojawiły się wspomniane wcześniej zdjęcia. Zobaczymy na nich Półwysep Arabski, którego urokowi trudno się oprzeć. Patrząc na powierzchnię 2,78 miliona kilometrów kwadratowych z kosmosu, można sobie wyobrazić niesamowitą sztukę, zamkniętą w przemyślanym kadrze. Maurer wykonał świetną robotę.

Podobnie jak inni astronauci, który pełnili rolę fotografów na ISS, Maurer również korzysta z Nikona D5. Dzieje się tak na bazie kontraktu, który NASA podpisała z Nikonem jeszcze w 2017 roku. Dla przypomnienia – były to 53 korpusy Nikon D5. Wcześniej intratna umowa również była w rękach Nikona – do 2016 roku w ręce agencji trafiło 48 korpusów Nikon D4.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)