Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik]

Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk

04.12.2014 18:13, aktual.: 04.12.2014 19:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miasto nocą zawsze pokazuje zupełnie inne oblicze. Jak jednak uchwycić je na zdjęciu i później obrobić, żeby w pełni oddać klimat miejsca?

Nie znam nikogo, kto interesuje się fotografią i nie robiłby choć raz zdjęć nocą. Nic dziwnego, fotografia nocna jest niezwykle wciągająca, szczególnie jeśli mamy możliwość fotografowania nietuzinkowych miejsc.

Pracując w trybie zapisu RAW zdjęcia muszą przejść proces obróbki - surowy format ma ten plus, że zdecydowanie łatwiej się go obrabia, ale również wygląda gorzej w pierwszym zetknięciu. Na szczęście wystarczy kilka minut, żeby nasze zdjęcia nocne zaczęły wyglądać zdecydowanie lepiej. W tym pomoże nam niezastąpiony Lightroom, który znakomicie spełni swoje zadanie, pod warunkiem, że nie będziemy musieli usuwać ze zdjęć bardzo kłopotliwych elementów, czy przestawiać budynków.

Pamiętajcie, żeby w Waszych zdjęciach oddawać klimat danego miejsca, więc bacznie obserwujcie fotografowane sceny i wierzcie mi - obróbka będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza!

W dzisiejszym odcinku pomówimy o:

  • odpowiednim dobraniu balansu bieli
  • usuwaniu nieprzyjemnych zafarbów
  • prostowaniu zdjęć
  • korygowaniu wad obiektywu
  • rozdzielaniu tonów
  • wyostrzaniu zdjęć
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)