"Odcienie piękna" to projekt poruszający ważny temat. Realizacja zachwyca

"Odcienie piękna" to projekt poruszający ważny temat. Realizacja zachwyca
Źródło zdjęć: © © Maggie Sweets / [Instagram](https://www.instagram.com/maggiesweetsphotography/)
Marcin Watemborski

20.04.2022 11:07, aktual.: 20.04.2022 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografka Maggie Sweets wzięła na warsztat 10 modelek o różnych odcieniach skóry i zestawiła je w jednym projekcie fotograficznym. "Shades of Beauty" to historia o tym, że kolor skóry nie definiuje piękna człowieka – to po prostu jedna z cech wyglądu, na którą nie mamy wpływu. Wszystkie kolory skóry są piękne.

Kolor skóry jest jednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę fotografowie portretowi oraz retuszerzy. Dokładne odzwierciedlenie tonacji spędza sen z powiek wielu specjalistom, a teorii na temat poprawnego retuszu są tysiące. Maggie Sweets wydaje się tym nie przejmować – zgłębiła temat dokładnie dzięki swojemu projektowi "Shades of Beauty", czyli "Odcienie piękne".

Maggie postanowiła przedstawić w projekcie 10 kobiet. Każda z nich ma kompletnie inny odcień skóry. Niektóre z bohaterem mają skórę bardzo różową, inne mają więcej żółtych tonów, pomarańczowych lub brązowych. Bez względu na to – wszystkie są piękne, a kolor skóry nie jest czymś, co bezpośrednio je definiuje.

W projekcie wzięło udział 10 uczennic liceum, z których każda ma inne korzenie etniczne: afrykańskie, afroamerykańskie, środkowowschodnie, azjatyckie, europejskie, rdzennie amerykańskie, latynoskie, południowoazjatyckie oraz mieszane. Tonacja skóry każdej z modelek jest inna, lecz nie miało to jakiegokolwiek wpływu na współprace. Kolor skóry nie określa osobowości. Fotografka podkreśliła, że współpraca była absolutnie bezproblemowa – nawet mimo różnic kulturowych.

Dla Maggie Sweets ten projekt jest wyjątkowo ważny. Sama jest imigrantką, która przyjechała do USA za lepszym życiem. Dzięki tej serii mogła poczuć się bliżej domu – wie, że nie jest sama w takiej sytuacji.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)