Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę

Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę

Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę
Marcin Watemborski
27.02.2021 12:19, aktualizacja: 27.02.2021 13:19

Według wielu osób Paryż to najpiękniejsze miasto świata o niepowtarzalnym nastroju. W latach 20. XX wieku na ulicach można było spotkać wiele przepięknie ubranych osób, kawiarenki tętniły życiem, a miasto prężnie się rozwijało. Rzućcie okiem na ten historyczny film, który zyskał nowe życie.

Ten 2-minutowy filmik ukazujący piękno Paryża lat 20. XX wieku został pokolorowany przez Glamourdaze. Dodaniem brakujących elementów oryginalnego materiału oraz koloru zajęły się algorytmy sztucznej inteligencji. W ten sposób wideo zostało powiększone do rozdzielczości 4K, a obraz upłynniono do 60 FPS-ów.

Autorem oryginalnego nagrania jest Burton Holmes, który kochał podróże. Podczas swoich wykładów wielokrotnie pokazywał filmy oraz zdjęcia z wycieczek. Celem Holmesa było rozszerzenie świadomości ludzi i wytłumaczenie im, że świat nie kończy się na ich podwórku. Jest przecież tyle pięknych miejsc do zobaczenia.

A Day in 1920's Paris | 1926 AI Enhanced Film - 4K 60fps

Według informacji Glamourize, film w pierwszej kolejności został odszumiony i pozbawiony artefaktów. Kolejnym krokiem było zagęszczenie klatkażu dzięki sztucznej inteligencji Dainapp, później powiększenie rozmiaru, a na samym końcu dodanie koloru przez Deoldify.

Końcowy obraz ma mniej filmowe odczucie – jest bardziej płynny, lecz wręcz nienaturalnie. Być może nie zawsze najnowsza technologia jest dobrym rozwiązaniem, a historyczne materiały powinny zostać takimi, jakimi zostały zarejestrowane.

Po prawej oryginalny obraz, po lewej zmieniony przez SI.
Po prawej oryginalny obraz, po lewej zmieniony przez SI.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)