Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę

Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę27.02.2021 12:19
Odwiedź Paryż lat 20. XX wieku w kolorze, 4K i 60 kl./s. Miasto miało wspaniałą atmosferę

Według wielu osób Paryż to najpiękniejsze miasto świata o niepowtarzalnym nastroju. W latach 20. XX wieku na ulicach można było spotkać wiele przepięknie ubranych osób, kawiarenki tętniły życiem, a miasto prężnie się rozwijało. Rzućcie okiem na ten historyczny film, który zyskał nowe życie.

Ten 2-minutowy filmik ukazujący piękno Paryża lat 20. XX wieku został pokolorowany przez Glamourdaze. Dodaniem brakujących elementów oryginalnego materiału oraz koloru zajęły się algorytmy sztucznej inteligencji. W ten sposób wideo zostało powiększone do rozdzielczości 4K, a obraz upłynniono do 60 FPS-ów.

Autorem oryginalnego nagrania jest Burton Holmes, który kochał podróże. Podczas swoich wykładów wielokrotnie pokazywał filmy oraz zdjęcia z wycieczek. Celem Holmesa było rozszerzenie świadomości ludzi i wytłumaczenie im, że świat nie kończy się na ich podwórku. Jest przecież tyle pięknych miejsc do zobaczenia.

A Day in 1920's Paris | 1926 AI Enhanced Film - 4K 60fps

Według informacji Glamourize, film w pierwszej kolejności został odszumiony i pozbawiony artefaktów. Kolejnym krokiem było zagęszczenie klatkażu dzięki sztucznej inteligencji Dainapp, później powiększenie rozmiaru, a na samym końcu dodanie koloru przez Deoldify.

Końcowy obraz ma mniej filmowe odczucie – jest bardziej płynny, lecz wręcz nienaturalnie. Być może nie zawsze najnowsza technologia jest dobrym rozwiązaniem, a historyczne materiały powinny zostać takimi, jakimi zostały zarejestrowane.

Po prawej oryginalny obraz, po lewej zmieniony przez SI.
Po prawej oryginalny obraz, po lewej zmieniony przez SI.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)