Okrągła tęcza na zdjęciu. To zjawisko jest niezwykle rzadkie

Zrzut ekranu z Flickra Nicka Sidle'a pokazuje piękne zdjęcia okrągłej tęczy.
Zrzut ekranu z Flickra Nicka Sidle'a pokazuje piękne zdjęcia okrągłej tęczy.
Źródło zdjęć: © Flickr | Nick Sidle
Marcin Watemborski

24.11.2022 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf Nick Sidle ujął coś przepięknego. Jego zdjęcie z drona prezentuje okrągłą tęczę. Różnobarwne pasy tworzą kolejne pierścienie, a w centrum widać przebłyski słońca. Ten kadr jest jedyny w swoim rodzaju.

Autorem zjawiskowego zdjęcia jest Nick Sidle. Fotograf zrobił je przy użyciu drona na wysokości 45 metrów. Co ciekawe, nie wiedział o okrągłej tęczy, dopóki nie zobaczył zdjęć z urządzenia. To zjawisko jest bardzo rzadkie, a ze względu na wysokość występowania niemal niedostępne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nick mówi, że krople wody załamujące światło tak, by powstała okrągła tęcza, można przeważnie podziwiać z samolotu lub z bardzo wysokiego budynku. W internecie jest naprawdę mało zdjęć tego zjawiska, więc każde nowe wzbudza ogromną ekscytację odbiorców.

Fotograf tłumaczy, że powstanie okrągłej tęczy to naprawdę rzadkość i muszą być spełnione liczne warunki. Nie chodzi tylko o wilgotność powietrza, ale też kąt padania promieni słonecznych oraz kąt, z którego obserwujemy tęczę. Artysta podkreśla, że za każdym razem, gdy uda nam się dostrzec to zjawisko, powinniśmy jak najszybciej złapać za aparat, bo druga szansa może się już nigdy nie powtórzyć.

Do realizacji kadru Nick wykorzystał drona DJI Mavic 3. Zjawisko wystąpiło nad malowniczymi szkockimi wyżynami. Więcej prac fotografa znajdziecie na jego Flickrze.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)