Olympus finalizuje umowę z JIP. Nie ma co się bać o przyszłość firmy

Olympus finalizuje umowę z JIP. Nie ma co się bać o przyszłość firmy

Olympus finalizuje umowę z JIP. Nie ma co się bać o przyszłość firmy
Marcin Watemborski
01.10.2020 08:55, aktualizacja: 26.07.2022 14:43

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja o wykupieniu działu fotograficznego Olympusa przez japońskiego giganta Japan Industrial Partners. Wielu użytkowników obawiało się wówczas o to, czy marka nie zniknie z rynku. Nic z tych rzeczy!

Firma Olympus Imaging zajmująca się aparatami fotograficznymi oraz rejestratorami dźwięku stała się oficjalnie częścią Japan Industrial Partners. Spółka New Imaging Company (OM Digital Solutions Corporation) jest w całości własnością Olympusa, lecz od 1 stycznia 2021 roku 95 proc. akcji zostanie powierzonych spółce powołanej przez JIP.

  • Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za ich wsparcie dla produktów Olympus oraz za ich pasję do fotografii. Jestem głęboko przekonany, że ten transfer jest właściwym krokiem w celu utrzymaniu jakości produktów i usług dla naszych wieloletnich mecenasów, jak i nowych konsumentów. W ramach New Imaging Company dział rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu będzie kontynuował ścisłą współpracę w celu wprowadzenia nowych produktów, które zadowolą klientów – mówi Yasuo Takeuchi, prezes Olympus Corporation.

Mimo powstania nowej firmy, Olympus i JIP zapewniają o zachowaniu tej samej jakości produktów. Dotyczy to wszystkich obiektów badawczo-rozwojowych oraz produkcyjnych w dziedzinie obrazowania cyfrowego. New Imaging Company ma być odpowiednio przygotowana do dalszych prac nad znanymi oraz nowymi produktami.

Produkcja sprzętu będzie kontynuowana w wietnamskiej prowincji Dong Nai, a sprzedaż i marketing działów badań i rozwoju oraz projektowania produktów zostanie przeniesiony do Tokio. Dotychczasowi klienci Olympusa będą obsługiwani w zakresie produktów do przetwarzania obrazu przez nową spółkę. Dyrektorem zastępczym został Shigemini Sugimoto.

Co do samego Olympusa, to firma skieruje swoją uwagę na rynek rozwiązań medycznych i naukowych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)