Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów

Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów

Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów
Marcin Watemborski
03.07.2020 09:22, aktualizacja: 03.07.2020 11:22

Dopiero co pisaliśmy o sprzedaniu marki fotograficznej Olympus holdingowi JIP. Wielu użytkowników systemu obawiało się, że ten zniknie z rynku. Tymczasem firma przedstawia nadchodzące obiektywy i nie zapowiada się, by twórca systemu Mikro Cztery Trzecie spakował walizki.

Na wielu forach internetowych i portalach widziałem informacje pokroju: "upadek Olympusa jest bliski" lub "Olympus przestaje produkować aparaty i znika z rynku". Jak się okazuje niekoniecznie jest to prawdą. Marka co prawda zmieniła właściciela na JIP, a główny oddział Olympusa będzie koncentrował się na rozwiązaniach medycznych, ale wygląda na to, że nikt się nie pakuje i nie wyjeżdża na wieczne wakacje.

Firma udowodniła to w pierwszej kolejności prezentując oprogramowanie Olympus Webcam, które służy do korzystania z bezlusterkowców w formie kamerek internetowych, a potwierdza to nową roadmapą nadchodzących obiektywów. Wśród nich znajdziemy też szkło M. Zuiko 150-400 mm f/4.5 Pro z wbudowanym telekonwerterem x1.25, o którym pierwsze wieści pojawiły się w styczniu 2019 roku.

Obraz

Na roadmapie znajdziemy znacznie więcej ciekawych obiektywów, w tym dodatkowe 2 z serii profesjonalnej. Pierwszy z nich to M. Zuiko ED 8-25 mm f/4 Pro, natomiast drugi jest tajemnicą. Wszystko, co o nim wiadomo to to, że będzie obiektywem makro, a ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka będzie oscylował w granicach 200 mm (czyli dla Mikro Cztery Trzecie ok. 100 mm).

Oprócz tego pojawiła się informacja, że użytkownicy aparatu Olympus OM-D E-M1X mogą spodziewać się aktualizacji oprogramowania zimą 2020 roku, która doda m.in. funkcję rozpoznawania ptaków do systemu inteligentnego autofokusa.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)