Olympus rządzi wśród aparatów z wymienną optyką w Japonii

Olympus rządzi wśród aparatów z wymienną optyką w Japonii

PEN Lite E-PL3 © Olympus
PEN Lite E-PL3 © Olympus
Olga Drenda
05.11.2012 20:12, aktualizacja: 26.07.2022 20:24

Systemowe aparaty kompaktowe (CSC) są bardzo popularne na japońskim rynku. Palma pierwszeństwa należy do marki Olympus, którą doganiają w statystykach Sony i Panasonic.

[solr id="fotoblogia-pl-59723" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2097,olympus-pen-mini-e-pm2-oraz-lite-e-pl5-proste-i-stylowe-bezlusterkowce" _mphoto="pen-e-pm2-people-white-m-39d098f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2323[/block]

Ciekawe statystyki dotyczące kompaktów systemowych z wymienną optyką (CSC) przywędrowały do nas z Japonii. Tam tego rodzaju aparaty są o wiele popularniejsze niż w Europie – bezlusterkowce stanowią obecnie ok. 45% wszystkich sprzedanych aparatów fotograficznych w Japonii (dane z września br., za photorumors.com).

Która marka znajduje się w czołówce? Okazuje się, że wśród aparatów z wymienną optyką najlepiej sprzedają się propozycje Olympusa. Udział marki w tym segmencie rynku wynosi 28,6%. Tuż za nim znajdują się Sony z 23,5%, Panasonic 17,3%, Nikon 12,8% i Canon z 9,2%. Wśród poszczególnych modeli najlepiej sprzedaje się również produkt Olympusa, model Lite E-PL3. Drugie miejsce należy do Sony NEX-5N.

© Olympus
© Olympus

Co zaskakuje? Przede wszystkim nieobecność marki Fujifilm, która rozszerza swój segment aparatów CSC. Ponadto Canon, który w tym roku wprowadził na rynek model EOS M z wymienną optyką, znajduje się na niespodziewanie niskiej pozycji. Ten ostatni jednak dobrze radzi sobie w zestawieniu poszczególnych modeli - zajmuje trzecie miejsce.

Dla porównania, w segmencie aparatów z wymienną optyką w Polsce pierwsza trójka należy do tych samych marek co w Japonii, jednak w innej kolejności - rządzi Sony, a za nim plasują się Olympus i Panasonic (według badań Ceneo.pl).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)