Olympus skończył 100 lat. Wszystkiego najlepszego!

Olympus skończył 100 lat. Wszystkiego najlepszego!
Marcin Watemborski

14.10.2019 09:16, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zeszłym tygodniu firma Olympus oficjalnie świętowała swoje 100-lecie istnienia. Co ciekawe, popularny producent aparatów Mikro Cztery Trzecie zaczynał od tworzenia rozwiązań medycznych, które w nowych wersjach dalej są w ofercie.

Wszystkiego najlepszego Olympus! 100-lecie istnienia firmy to naprawdę coś. Wierzymy, że na pewno producent systemów Mikro Cztery Trzecie wie, jak świętować.

Na stronie Olympusa pojawiła się ciekawa grafika, która prezentuje ”kamienie milowe” w historii. Zwróćcie uwagę na rok 1991 i legendarnego Olympusa mju, a później na rok 2003 oraz premierę lustrzanki Olympus E-1. W tym samym roku doszło do przemianowania nazwy firmy z Olympus Camera Corporation (1977) na Olympus Corporation.

Zanim Olympus wypuścił swój pierwszy aparat w 1936 roku, przez 17 lat już zajmował się kwestiami optyki medycznej – produkcją mikroskopów oraz innych narzędzi. Pamiętam, że podczas zeszłorocznego wydarzenia Olympus Perspective Playground tym, co przyciągnęło moją uwagę były właśnie urządzenia medyczne. To ciekawe, że wśród zaawansowanych aparatów, jak Olympus OM-D E-M1X, pojawił się na przykład wziernik do gastroskopii. Myślę, że dużo osób (ja również) nie wiedziało o tej części działań firmy. Swoją drogą - około 70% rynku endoskopowego należy właśnie do Olympusa.

Na początku istnienia Olympusa, większość japońskich firm produkowała aparaty w oparciu o niemieckie konstrukcji, jak Leica czy Praktika, ale ten producent postanowił pójść dalej i stworzyć swój korpus od A do Z za sprawą inżyniera Eiichi Sakurai. Początkowo firma miała produkować tylko obiektywy. Przy okazji, wiecie, że ”Zuiko” w nazwie obiektywów odnosi się ”boskiego światła”?

Współcześnie Olympus jest liderem na rynku aparatów Mikro Cztery Trzecie. Wzornictwo oraz stabilizacja obrazu zasługują na poważną pochwałą. Jakość obrazu jest świetna, a mit głębi ostrości i problemów z małymi matrycami został skutecznie obalony. Tak trzymać! Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia