Katalog aparatów fotograficznychOlympus Tough TG-4
Olympus Tough TG-4
Olympus Tough TG-4
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD, Pamięć wewnętrzna
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4608 x 3456 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 6.17 x 4.55 mm
Ocena użytkowników
4.051 ocen
Twoja ocena

Aparat Olympus Tough TG-4 należy do linii wodoodpornych kompaktów i jest następcą modelu Tough TG-3. Premiera kompaktu Tough TG-4 odbyła się w 2015 roku.

Olympus Tough TG-4 – obudowa

Jak należałoby się spodziewać po reprezentancie serii kompaktów Tough, model TG-4 otrzymał solidną obudowę z dobrej jakości tworzywa, a także elementy z metalu i uszczelnienia pozwalające na pracę na głębokości do maksymalnie 15 metrów. Aparat Olympusa jest w stanie znieść niskie temperatury (do -10 stopni) i nacisk do 100 kg, a jego lekka konstrukcja (247 g z kartą pamięci i baterią) ułatwia pracę z urządzeniem.

Wyświetlacz, na jaki zdecydował się producent w modelu Olympus Tough TG-4, to 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, a więc taki sam jak w poprzednim aparacie z serii.

Olympus Tough TG-4 – matryca i wydajność

Za jakość zdjęć wykonywanych aparatem kompaktowym Olympus Tough TG-4 odpowiada 16-megapikselowa matryca BSI-CMOS współpracująca z procesorem obrazu TruePic VII. Użytkownik otrzymuje dostęp do czułości ISO z zakresu 100–6400, a także do trybu całkiem szybkich zdjęć seryjnych dla formatu JPEG (5 kl./s z buforem o pojemności 100 zdjęć). Jeśli chodzi o autofocus, producent daje nam do dyspozycji bazujący na detekcji kontrastu system AF, który w gorszych warunkach oświetleniowych wspierany jest przez diodę doświetlającą.

Akumulator Olympusa Tough TG-4 pozwala na wykonanie na jednym ładowaniu ok. 350 zdjęć.

Olympus Tough TG-4 – funkcje

Fotografowanie aparatem Olympus Tough TG-4 ułatwiają funkcje takie jak stabilizacja obrazu, 4-krotny zoom cyfrowy, cyfrowa redukcja szumów czy możliwość sterowania kompaktem stuknięciami. Do dyspozycji mamy też tryb preselekcji przysłony, tryb Live Composite, filtry artystyczne i nagrywanie filmów w jakości Full HD (1080p). Jeśli chodzi o łączność Olympusa TG-4, ma on wbudowany moduł Wi-Fi oraz odbiornik GPS.

Przydatnym rozwiązaniem jest wprowadzenie możliwości zapisu zdjęć w formacie RAW, co nie było możliwe w poprzednich kompaktach Olympus Tough.

Olympus Tough TG-4 – dla kogo?

Docelową grupą fotografów, do których producent kieruje aparat Olympus Tough TG-4, są osoby uprawiające sporty ekstremalne lub poszukujące wygodnego sprzętu do fotografowania podczas nurkowania. Ze względu na dużą wytrzymałość i uszczelnienia kompakt sprawdzi się w rękach użytkownika, który dużo podróżuje lub fotografuje w trudnych warunkach.

Olympus Tough TG-4 – cena

Cena wodoodpornego kompaktu Olympus Tough TG-4 w czasie premiery wyniosła ok. 1600 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD Pamięć wewnętrzna
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$379
Olympus Tough TG-4 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus Tough TG-4
Artykuły o Olympus Tough TG-4