Katalog aparatów fotograficznychOlympus Tough TG-3
Olympus Tough TG-3
Olympus Tough TG-3
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD, Pamięć wewnętrzna
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4608 x 3456 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 6.17 x 4.55 mm
Ocena użytkowników
3.714 ocen
Twoja ocena

Olympus Tough TG-3 jest przyjaznym w obsłudze i bardzo wydajnym twardzielem. Jak pokazuje praktyka, tak i w tym przypadku specyfikacja nie pokazuje wszystkich zalet aparatu kompaktowego oraz wygody podczas użytkowania urządzenia. Najbardziej liczący się konkurenci Olympusa Tough TG-3 na rynku to obecnie Nikon AW120 i Canon D30.

Olympus Tough TG-3 – dane ogólne

Olympus Tough TG-3 bije konkurencję na głowę i zaliczył mnóstwo udoskonaleń w porównaniu z poprzednim modelem z serii, Olympus Tough TG-2. Nowość w branży aparatów kompaktowych pojawiła się na światowym rynku fotograficznym w marcu 2014 roku. Cena urządzenia Olympus w dniu premiery wynosiła 350 dolarów. Wymiary sprzętu Olympus Tough TG-3 to 112 x 66 x 31 mm, natomiast jego waga całkowita wynosi 247 g. Kompakt wyposażono w akumulator litowo-jonowy LI-92B o pojemności 1350mAh (czyli starczy na maksymalnie 400 zdjęć) oraz USB power adapter, a oprócz wewnętrznej karty pamięci obsługuje ponadto formaty SD, SDHC, a także SDXC i EyeFi.

Olympus Tough TG-3 – procesor i matryca

Olympus Tough TG-3 z klasy premium należy do rodziny aparatów kompaktowych Olympus TG. Producent oparł jego działanie o ciekawy procesor obrazu TruePic VII. Matryca Olympus Tough TG-3 to natomiast BSI-CMOS 16 Mpix w rozmiarze 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm) o maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 4608 x 3456. Zakres czułości ISO to w urządzeniu od Olympusa 100-6400.

Olympus Tough TG-3 – zdjęcia i filmy

Olympus Tough TG-3 dysponuje podwójnie stabilizowanym obiektywem 25–100 mm z 4-krotnym zoomem optycznym i światłem równym f/2–4,9. Zdjęcia seryjne zrobimy kompaktem ze średnią prędkością do 5 klatek na sekundę. Lampa błyskowa została już w sprzęt wbudowana. Olympus Tough TG-3 umożliwia obejrzenie wykonanych fotografii na jasnym, 3-calowym wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 460 000 punktów, który nie jest ekranem dotykowym. Ma szybki i celny autofocus.

Olympus Tough TG-3 posłuży nam dodatkowo do kręcenia filmów w formatach H.264 oraz Motion JPEG. To wyższa półka wśród aparatów kompaktowych, której to przedstawiciel posłuży nam przez długie lata.

Olympus Tough TG-3 – opcje dodatkowe

Olympus Tough TG-3 zapewnia użytkownikowi łączność z urządzeniami inteligentnymi przy pomocy interfejsów USB 2.0 oraz micro HDMI, ma także wbudowany moduł Wi-Fi oraz GPS. Komorę baterii wyposażono tutaj w blokadę, która zabezpiecza przed jej wypadnięciem. Przód jest odpowiednio wyprofilowany i aparat dobrze leży w dłoni. Po zdjęciu pierścienia wokół obiektywu Olympusa Tough TG-3 możemy samodzielnie podłączyć wiele dodatków, takich jak rybie oko czy LED ring flash. Najładniej urządzenie prezentuje się w czerwieni. W sprzęcie znajdziemy filtry artystyczne, tryby supermakro czy HDR, interwałometr, zrobimy nim również dobre panoramy.

Olympus Tough TG-3 – odporność

Olympus Tough TG-3 dysponuje uszczelnioną obudową oraz wodoszczelnością, deklarowaną przez producenta na 15 m głębokości, co sprawdzimy podczas schodzenia pod wodę. Olympus Tough TG-3 uchodzi za przedstawiciela rodziny urządzeń w zasadzie wszystkoodpornych, o niezwykle ergonomicznej budowie, po której od razu można stwierdzić jego podwyższone właściwości, a nie tylko wyższą jak na kompakt masę. Wytrzyma upadki z wysokości do 2,1 m, ekspozycję na mróz do -10 st. C, zgniatanie obciążeniem do 100 kg, pracę w kurzu oraz zapylonym środowisku czy też uprawianie sportów wodnych z nim w kieszeni (oczywiście dopóki nie zgubimy go i nie zatopimy).

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD Pamięć wewnętrzna
Data premiery2014
Cena w dniu premiery$349
Olympus Tough TG-3 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus Tough TG-3
Artykuły o Olympus Tough TG-3