OM Digital Solutions pokazuje 2 obiektywy do MFT. Nie zapomnieli o Olympusie

Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO
Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO
Marcin Watemborski

12.09.2021 08:10, aktual.: 12.09.2021 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy powstała firma OM Digital Solutions, a Olympus skoncentrował się na rozwiązaniach medycznych, miłośnicy systemu Mikro Cztery Trzecie bali się, że marka upadnie. Nic z tych rzeczy. OM Digital Solutions pokazało po raz kolejny, że dba o swoich klientów, prezentując 2 profesjonalne obiektywy.

OM Digital Solutions jest firmą, która ostatecznie zawiązała się 1 stycznia 2021 roku w miejscu Olympus Imagins. Jest to pokłosie umowy podpisanej między Olympusem, a JIP. Okazało się, że wcale nie jest tak źle, jak można by było myśleć – marka Olympus pozostała na rynku fotograficznym, lecz w dokumentach zmienił się producent.

Nowy-stary gracz w branży poinformował o pracach nad 2 nowymi obiektywami do systemu Mikro Cztery Trzecie: M. Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO oraz M. Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4 PRO. Oba szkła są obecnie w fazie rozwoju, lecz nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczą one światło dzienne.

Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4 PRO.
Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4 PRO.

Oba obiektywy będą należały do najwyższej linii obiektywów M. Zuiko, które gwarantują najwyższą jakość obrazu oraz trwałą i szczelną konstrukcję. Oprócz tego, nie wiadomo nic więcej. Om Digital Solutions nie podało jeszcze szczegółów na temat układów optycznych czy mechanizmów automatycznego ustawiania ostrości.

W najbliższym czasie spodziewamy się kilku premier nowych produktów OMDS – obiektywu makro oraz 2 teleobiektywów z zakresu 50-200 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki: 100-400 mm).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)