Nowości w ON1 Photo Raw 2019.5: łatwy start i obsługa dwóch ekranów

Nowości w ON1 Photo Raw 2019.5: łatwy start i obsługa dwóch ekranów
Anna Rymsza

17.05.2019 09:57, aktual.: 26.07.2022 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ON1 Photo Raw, poważny konkurent Lightrooma, dostał aktualizację 2019.5. Majowa wersja pozwala między innymi pracować na dwóch monitorach i odpiąć przeglądarkę zdjęć od widoku edycji.

ON1 Photo Raw 2019.5 pojawił się w połowie maja, zgodnie z planem. Najbardziej interesująca jest możliwość pracy na dwóch monitorach, co umożliwiają też niektóre konkurencyjne programy. Interfejs programu można podzielić na dwie części - okno edycji i przeglądarkę - i umieścić je na dwóch ekranach. Dzięki temu pracuje się wygodniej, można też z pomocą ON1 Photo Raw przeprowadzić prezentację, pokazując przeglądarkę zdjęć na telewizorze lub rzutniku.

Dual Mode - ON1 Photo RAW 2019.5

Nowości w ON1 Photo Raw 2019.5

Na długiej liście nowości znajduje się też zapowiadana "pełna historia" zmian dodanych do każdego zdjęcia. Fotograf może dowolnie się cofnąć do jednej z warstw na stosie zmian i zmienić jej parametry, nie tracąc nowszych, które znajdują się "nad nią".

Przy wprowadzaniu identycznych edycji dla całej sesji, można skorzystać z wybiórczej synchronizacji. Dzięki jej ustawieniom można wybrać, które zmian i presety są przenoszone na pozostałe zdjęcia. Szczegóły można dopracować indywidualnie po synchronizacji. Ponadto można szybko przejrzeć listę filtrów, modułów i narzędzi, które były użyte przy edycji każdego zdjęcia.

Widok wywoływania zdjęcia
Widok wywoływania zdjęcia© ON1

ON1 Photo Raw 2019.5 wprowadza także hierarchię słów kluczowych. Istniejące etykiety można łączyć w grupie pod wspólną nazwą, co znacznie ułatwia porządkowanie zdjęć.

Początkujący użytkownicy ON1 Photo Raw mogą szybciej zapoznać się z możliwościami programu. Po pierwszym uruchomieniu można obejrzeć nową sekcję z samouczkami. Przy narzędziach edycji pokażą się animowane podpowiedzi, dzięki czemu szybciej można zapoznać się z działaniem każdego z nich.

Widok warstw w ON1 Photo Raw 2019.5
Widok warstw w ON1 Photo Raw 2019.5© ON1

Ceny i dostępność

ON1 Photo Raw można przetestować za darmo na Windowsie i macOS.

Z okazji premiery nowej wersji programu, cena została obniżona z 99,99 do 79,99 dolarów. Aktualizacja kosztuje 63,99 USD.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)