ON1 pokazuje, co Adobe robi źle. Obiecuje robić to lepiej

ON1 pokazuje, co Adobe robi źle. Obiecuje robić to lepiej
Anna Rymsza

23.08.2019 09:21, aktual.: 26.07.2022 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ON1 prezentuje nadchodzące wersje programów do edycji zdjęć i filmów. Jesienią wydany zostanie ON1 Photo RAW 2020, ON1 Video 2020, aplikacja ON1 Photo Mobile 2020 i usługa ON1 Sync. Funkcjonalnie zestaw będzie podobny do oferty Adobe, ale jest kilka bardzo ważnych różnic.

Nowe programy firmy ON1 pojawią się w najbliższych miesiącach. Główną atrakcją jest ON1 Photo RAW 2020 - kolejne wydanie świetnego narzędzia do katalogowania zdjęć, przetwarzania RAW-ów i retuszu.

ON1 Photo RAW 2020 i ON1 Photo Mobile

ON1 Photo RAW 2020 wprowadzi między innymi nowe zastosowania modeli maszynowego uczenia - narzędzia AI Match i AI Auto. Niestety producent nie zdradza, do czego będzie można ich używać. Ponadto w programie pojawią się cztery nowe filtry (pogoda, balans kolorów, mikser kanałów i flara) oraz własne profile aparatów. Poprawione zostanie usuwanie szumu i ogólna wydajność programu.

Obraz
© ON1

ON1 Photo RAW 2020 będzie można przetestować za kilka tygodni. Producent obiecuje udostępnić betę w połowie września.

Do pracy ze zdjęciami na smartfonach i tabletach powstanie ON1 Photo Mobile 2020 - aplikacja mobilna dla Androida i iOS. ON1 zapowiada, że zostaną w niej umieszczone profesjonalne narzędzia z ON1 Photo RAW, od zaawansowanej kontroli nad kolorem po zaawansowany retusz.

Obraz
© ON1

ON1 Sync - synchronizacja bez chmury

Zdjęcia w ON1 Photo RAW 2020 i ON1 Photo Mobile będzie można łatwo synchronizować. Powstanie do tego usługa ON1 Sync. ON1 obiecuje, że nie będzie to odpowiednik chmury Adobe, spinającej Lightrooma desktopowego i mobilnego. Zdjęcia będą synchronizowane między urządzeniami bez zapisywania w chmurze. Fotograf ma wybór, gdzie będzie przechowywać swoje pliki.

Dla ON1 najważniejsza jest tu prywatność. Firma nie rości sobie żadnych praw do zdjęć klientów. Obrazy nie będą wykorzystywane w celach marketingowych ani do trenowania sztucznej inteligencji.

ON1 Photo Mobile i ON1 Sync zostaną wprowadzone na początku 2020 roku. Producent nie przewiduje wersji testowych.

ON1 Video 2020 - edytor wideo dla fotografa

Do portfolio programów ON1 dołączy ON1 Video 2020 - program do edycji filmów, zaprojektowany specjalnie dla fotografów. Narzędzie będzie miało prosty interfejs, zrozumiały dla osób pracujących na co dzień ze zdjęciami. Fotograf od razu będzie mógł przystąpić do przycinania klipów, dodawania ścieżki dźwiękowej, cieniowania i poprawiania nagrań. Ponadto program ułatwi tworzenie filmów poklatkowych, pokazów slajdów i wycinanie pojedynczych klatek w wysokiej jakości.

Obraz
© ON1

ON1 Video 2020 będzie można przetestować w połowie listopada.

Fotograf może wybrać, jak płaci

ON1 nie podaje jeszcze cennika nowych programów, ale na pewno nie zamierza skazać klientów na płacenie abonamentu. Obecnie w ramach promocji możesz kupić ON1 Photo RAW 2019.6 (na zawsze)

i ON1 Photo RAW 2020 za 99 zamiast 199 dolarów. Abonament ON1 Plus Pro z dostępem do ON1 Photo RAW kosztuje obecnie 129 dolarów rocznie.

ON1 Photo RAW 2019.6 możesz przetestować za darmo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)