ONE INSTANT - powracają kultowe wkłady do Polaroidów 100

ONE INSTANT - powracają kultowe wkłady do Polaroidów 100

ONE INSTANT - powracają kultowe wkłady do Polaroidów 100
Źródło zdjęć: © © Supersence / [YouTube](https://youtu.be/VL8lmEYsu80)
Monika Homan
07.12.2018 10:35, aktualizacja: 26.07.2022 16:02

Po zaprzestaniu produkcji filmów Fujifilm FP-100C, które pozwalały się cieszyć magią natychmiastowej fotografii z Polaroidów serii 100 oraz niektórych aparatów wielkoformatowych, wielu fotografów zabolało serce. Na horyzoncie pojawia się jednak ONE INSTANT - film, który zastąpi FP-100C.

Po tym, jak w 2016 roku firma Fujifilm ogłosiła zaprzestanie produkcji wkładów do aparatów natychmiastowych serii 100 - FP-100C, użytkownicy zaciekle walczyli o kontynuację ich produkcji.

Florian Kaps w 2013 roku założył firmę Supersence, która zajmuje się tworzeniem wielkoformatowych odbitek polaroidowych ze zdjęć cyfrowych. Kiedy Fufifilm ogłosiło wycofanie się z produkcji rozrywanych filmów FP-100C, Kaps próbował je ocalić. Spotkał się nawet z władzami firmy Fujifilm, jednak nie wskórał zbyt wiele - ze względu na słabnący popyt dalsza produkcja była według zarządu nieopłacalna.

ONE INSTANT - Packfilm Re-Invented - Kickstarter Video

Kaps w ramach firmy Supersence postanowił uratować filmy do Polaroidów serii 100. Po dwóch latach prac nad technologią, która pozwoli na odtworzenie kolorowych filmów udało się ją opracować.

ONE INSTANT Type 100 ISO 125 jest kompatybilny ze wszystkimi klasycznymi aparatami typu 100 i wykonany z oryginalnego materiału Polaroid P7. Ruszyła kampania na Kickstarterze, na której można kupić kultowy film. Zespół ostrzega jednak, że jest on naprawdę drogi. Wynika to z wysokich kosztów produkcji - filmy są tworzone ręcznie.

Obraz
Filmy ONE INSTANT będą produkowane bez wykorzystania gigantycznych maszyn, ogromnych fabryk, czy dużych zespołów. Nasza manufaktura będzie się mieścić w małej ciemni, dla etapów, które wymagają ciemności, sali do montażu ze światłem dziennym oraz drukarni do wszystkich prac papierniczych, jak produkcja opakowań.

Paczka filmu, która zawiera 6 sztuk kosztuje 55 dolarów. Można też wybrać pakiet startowy z aparatem Polariod Colorpack 2 i trzema paczkami filmu za 222 dolary. Dostawy planowane są na kwiecień 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)