Oowa - najlepszy obiektyw do iPhone'a?

Oowa - najlepszy obiektyw do iPhone'a?

Oowa
Oowa
Marcin Falana
17.06.2016 13:30, aktualizacja: 19.06.2016 15:05

DynaOptics zaprojektowało specjalnie do iPhone'a obiektyw, który wykorzystuje owalne soczewki, dzięki którym obraz ma być ostrzejszy w rogach, niż u konkurencji. Projektowanie całego systemu i obiektywów trwało aż trzy lata.

iPhone i inne smartfony fotograficzne są przyszłością fotografii mobilnej, więc trudno się dziwić, że co i rusz pojawiają się nowe dedykowane obiektywy, które mają poszerzyć możliwości tych urządzeń.

Według projektantów zastosowanie owalnej soczewki bardziej pasuje do prostokątnej matrycy iPhone'a, dzięki czemu uzyskamy ostry obraz w całym zakresie kadru. Co więcej, producent obiecuje dużo lepsze osiągi optyczne swoich obiektywów bez widocznych wad optycznych.

Oowa
Oowa

System Oowa składa się z obudowy do iPhona 6 i obiektywów, które mocujemy jak na bagnecie. Do dyspozycji mamy dwa obiektywy szerokokątny 15 mm f/1.75 oraz tele 2,5x dający ogniskową 75 mm f/1.75.

Oowa
Oowa

Na platformie Kickstarer DynaOptocs już zebrała wymagane środki do rozpoczęcia produkcji. Za 79 dolarów możemy się jeszcze załapać na obiektyw tele albo szerokokątny, za 139 dolarów kupić oba. Nie są to może najtańsze obiektywy do iPhone'a jednak, jeżeli rzeczywiście oferują dobrą optykę, to może warto się zrujnować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)