OPPO i Hasselblad nawiązują 3-letnią współpracę. Będzie przełom?

OPPO i Hasselblad nawiązują 3-letnią współpracę. Będzie przełom?18.02.2022 09:07
OPPO i Hasselblad nawiązują 3-letnią współpracę. Będzie przełom?

OPPO to firma, która coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku smartfonów fotograficznych. Hasselblad, czyli szwedzka legenda fotografii, wydaje się szukać nowych rynków do podbicia. Czy współpraca obu firm będzie rewolucją? Przekonamy się już niedługo.

Firma OPPO ogłosiła nawiązanie programu partnerskiego z Hasselbladem. Zgodnie z nim, technologia szwedzkiego giganta fotograficznego zagości w smartfonach drugiej firmy. Jest to dowód na to, że OPPO na dobre weszło w świat fotografii mobilnej i obliczeniowej. Patrząc na wcześniejsze dokonania tego producenta, może być naprawdę ciekawie.

W przypadku Hasselblada nie jest to pierwsza współpraca z producentem smartfonów. W marcu 2021 roku gigant wszedł w układ z OnePlus, czego owocem są smartfony OnePlus 9 oraz 9 Pro, bazujące na technologii przetwarzania obrazu opracowanej przez Hasselblada. W przypadku OPPO ma być inaczej – nie chodzi jedynie o oprogramowanie, chociaż tego dokładnie jeszcze nie wie nikt.

Z drugiej strony, trzeba mieć na uwadze, że takie marki jak OnePlus, OPPO, Realme (dawniej w kontrakcie z Kodakiem) oraz IQOO i Vivo (współpracujące z Zeissem od 2020 roku) należą do konsorcjum BBK Electronics Corporation zrzeszającego firmy elektroniczne z Chin.

W najnowszych smartfonach fotograficznych serii OPPO Find X spodziewamy się zobaczyć już nowe rozwiązania technologiczne wypracowane z Hasselbladem. Mamy szczerą nadzieję zobaczyć tam matryce lub optykę szwedzkiej legendy z oprogramowaniem odpowiadającym za dobre odwzorowanie kolorów skóry. Czy marzenia się sprawdzą? Wyczekujemy premier nowych smartfonów z niecierpliwością.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)