Orion przeleciał koło Księżyca i zrobił niesamowite zdjęcia. W tle widać Ziemię

Orion przeleciał koło Księżyca i zrobił niesamowite zdjęcia. W tle widać Ziemię

W drodze powrotnej na Ziemię, Orion zrobił to wspaniałe zdjęcie.
W drodze powrotnej na Ziemię, Orion zrobił to wspaniałe zdjęcie.
Źródło zdjęć: © Twitter | NASA
Marcin Watemborski
07.12.2022 11:58

Bezzałogowy statek kosmiczny Orion zrobił doskonałe zdjęcie Księżyca, gdy mijał naszego naturalnego satelitę w drodze na Ziemię. Był to jeden z końcowych etapów jego podróży. To selfie wykonane jedną z 16 kamer przejdzie do historii.

Orion jest wyposażony w mnóstwo kamer, które opisywaliśmy dokładnie w osobnym tekście. Podróż bezzałogowca jest częścią misji Artemis I, które opiera się na ponownym lądowaniu człowieka na Księżycu. Orion miał za zadanie oddalić się od Ziemi i wrócić bezpiecznie, będąc kompletnie zdalnie sterowany.

Niedawno prezentowaliśmy jedno ze zdjęć, które wykonał Orion podczas swojej podróży. Chwilę później zawrócił i zaczął zmierzać ku Ziemi, by finalnie wylądować w wodach Oceanu Spokojnego już za kilka dni, bo 11 grudnia 2022 r. Po drodze ponownie minął Księżyc, a NASA skorzystała z okazji i zarejestrowała wspaniały widok. Tuż za Księżycem widać "wschód Ziemi".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy Orion będzie wchodził w ziemską atmosferę, osiągnie prędkość ponad 40 tys. km/h i temperaturę ok. 2800 stopni Celsjusza. Będzie to nowy rekord świata w przypadku obu parametrów. Eksperci już zajęli się obliczaniem dokładnego miejsca, w którym spadnie bezzałogowy statek kosmiczny.

Obecną pozycję Oriona możecie śledzić https://www.nasa.gov/specials/trackartemis/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)