Ośmiornica chciała "gwizdnąć" nurkowi aparat. Wszystko udało się nagrać

Ośmiornica chciała "gwizdnąć" nurkowi aparat. Wszystko udało się nagrać

Stuart z ośmiornicą Larrym.
Stuart z ośmiornicą Larrym.
Źródło zdjęć: © Instagram | Michael Marcotte
Marcin Watemborski
19.04.2023 11:18

Larry to dość spora ośmiornica żyjąca w wodach Oceanu Spokojnego. Jego spore macki otoczyły niedawno fotografa Stuarta Seldona i próbowały wyrwać mu aparat. Na szczęście obeszło się bez większych strat. Całe zdarzenie nagrał jego kolega Michael Marcotte. Widać, jak ośmiornica zbliża się do nurka.

Stuart Seldon i Michael Marcotte nurkowali w okolicach wybrzeża Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Spotkali tam znanego lokalnie przedstawiciela sporego gatunku ośmiornic Larry’ego. Seldon szykował się do zrobienia mu zdjęć, ustawiał aparat i przymierzał się do kadrowania, wtem do akcji wszedł bohater zdjęć.

Aż chciałoby się rzec, że Larry zdecydowanie nie lubi, gdy się go fotografuje, ale tego nie dowiemy się nigdy. Jego zachowanie wskazuje, że żywo zainteresował się błyszczącym przedmiotem w rękach nurka. Na filmie zobaczymy, jak oplata ciało Stuarta i próbuje wyrwać mu aparat. Zapewne ośmiornica pomyślała, że to coś do jedzenia lub zagrożenie, które chciała zniwelować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To jednak niejedyna sytuacja tamtego dnia, w której Larry próbował "gwizdnąć" nurkom sprzęt. Michael i Stuart obserwowali dalej ośmiornicę, która z czasem zainteresowała się GoPro nurków. Larry robił kilka podejść do kamery, lecz nic z tego, Zapewne miłośnicy oceanicznej toni zapamiętają to spotkanie na długo. Być może w przyszłości będą pamiętali, by nie drażnić ośmiornic.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)