Ostatnie próby ratowania firmy Tetenal zakończone niepowodzeniem

Ostatnie próby ratowania firmy Tetenal zakończone niepowodzeniem

Ostatnie próby ratowania firmy Tetenal zakończone niepowodzeniem
Monika Homan
31.01.2019 08:40, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

Firma Tetenal, producent chemii fotograficznej rozpoczyna proces postępowania upadłościowego. Po kilkumiesięcznych próbach odbudowania stabilności finansowej firma ostatecznie zamknie się do kwietna, jak tylko zakończy produkcję rozpoczętej serii.

Dwa miesiące temu pisaliśmy o tym, ze firma Tetenal Europe GmbH, znana z niedrogiej chemii fotograficznej ma kłopoty finansowe i przechodzi restrukturyzację. Ostatnie próby ratowania przedsiębiorstwa jednak się nie powiodły.

Firma poinformowała swoich pracowników, że po zakończeniu produkcji bieżących serii, czyli maksymalnie do 1 kwietnia zostanie zamknięta. Tetenal był przez kilka miesięcy objęty ochrona przed niewypłacalnością, ale 10 stycznia sąd okręgowy w Kilonii nakazał wdrożyć postępowanie upadłościowe.

Tetanal istnieje od 1847 roku, kiedy berliński przedsiębiorca Theodor Teichgräber włączył chemię do opracowywania płyt kolodionowych do oferty swojej hurtowni leków. Marka została zarejestrowana dopiero w 1910 roku. Jest znana z niedrogich wywoływaczy i bezzapachowych utrwalaczy, ale również z zestawów do ręcznego wywoływania filmów w C41.

Jeśli używacie produktów tego producenta, róbcie zapasy, bo z kilka miesięcy może się okazać, że produkty sygnowane marką Tetenal znikną ze sklepów.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)