Oświetlenie na znanych zdjęciach – od kuchni

© PetaPixel
© PetaPixel
Olga Drenda

01.08.2012 06:10, aktual.: 26.07.2022 20:29

Zastanawialiście się, jakie oświetlenie stosują Mario Testino czy Annie Leibovitz? Ted Sabarese się tym zainteresował. Na swojej stronie, Guess the Lighting, fotograf próbuje rozszyfrować, jakiego oświetlenia użyto przy realizacji słynnych zdjęć.

Ted Sabarese ma na swoim koncie szereg nagród i pracę przy kampaniach dla Ikei, HBO czy Microsoftu. Równie interesujące jak jego dorobek w fotografii reklamowej są rzeczy, które robi przy okazji. Fotograf prowadzi ciekawą, przydatną stronę, Guess The Lighting, na której – zgodnie z nazwą – stara się odgadnąć, jakie oświetlenie zastosowano.

Sabarese nie tylko opisuje, ale też rozrysowuje swoje domysły na przydatnych diagramach. W niektórych przypadkach sami fotografowie potwierdzają intuicję autora, co do innych pozostaje nam wierzyć na słowo. Rozszyfrował m.in. znaną sesję Erwina Olafa dla marki Diesel, słynny portret Steve'a Jobsa autorstwa Alberta Watsona, zdjęcia Stevena Meisela, Annie Leibovitz czy Maria Testina.

Strona jest nie tylko pożyteczna, ale również przezabawna ze względu na zakulisowe notki zamieszczane przez autora (Ted Sabarese ma za sobą powieściopisarski epizod). Są oczywiście fikcyjne, a dzięki wysokiej zawartości absurdalnego humoru fantastycznie urozmaicają wizyty na stronie.

Strona nie jest niestety zbyt często aktualizowana, ale trzeba to zrozumieć - Ted Sabarese to zajęty gość. Można się o tym przekonać, odwiedzając jego stronę i blog Street Lovely (są na nim zdjęcia przechodniów, którzy wpadli mu w oko). Facebookowa wersja Guess the Lighting znajduje się tutaj.

Źródło: PetaPixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)