Oto 3 nowe obiektywy w rodzinie Zeiss Milvus. Znamy ich ceny i dostępność

Oto 3 nowe obiektywy w rodzinie Zeiss Milvus. Znamy ich ceny i dostępność
Marcin Watemborski

08.09.2016 08:57, aktual.: 08.09.2016 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Zeiss przoduje w produkcji obiektywów fotograficznych. Ich linia Milvus ma sprostać wymaganiom współczesnych, zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Prezentujemy Wam 3 nowe obiektywy w tej linii.

Nowymi szkłami w linii Zeiss Milvus są: Zeiss Milvus 15 mm f/2.8, Zeiss Milvus 18 mm f/2.8 oraz Zeiss Milvus 135 mm f/2. Łącznie w tej rodzinie znajdziemy już 9 obiektywów, która pokrywa zakres ogniskowych o 15 do 135 mm. Dostawy nowych szkieł rozpoczną się pod koniec października 2016 roku.

Obiektywy Zeiss Milvus nadają się nie tylko do fotografowania, ale sprawdzą się również podczas nagrywania filmów. Spełniają one wymagania nowoczesnych standardów wideo 6K i wyżyszych, prezentując przy tym żywe kolory i bardzo dobrą ostrość. Na każdym ze szkieł znajdziecie gumowy pierścień ustawiania ostrości o dużym kącie obrotu, który pozwoli precyzyjnie ustawić ostrość.

Dzięki funkcji De-Click, operatorzy będą mogli zmieniać przysłonę bezskokowo, a metalowa obudowa zagwarantuje długą i niezawodną pracę. Przyczyni się do tego również zabezpieczenie przeciwko pyłowi i wilgoci, będące wyznacznikiem jakości linii Zeiss Milvus.

Pierwszym z nowych obiektywów jest Zeiss Milvus 2.8/15. Ten super-szerokokątny obiektyw oferuje kąta widzenia 110 stopni z aparatami pełnoklatkowymi. Zapewnia on najwyższą jakość obrazu już od maksymalnie otwartej przysłony. 15 elementów optycznych w 12 grupach (konstrukcja Distagon) umożliwi uzyskanie obrazu o minimalnych aberracjach chromatycznych. W środku konstrukcji znajdziemy 2 soczewki asferyczne, pracujące w systemie pływających elementów optycznych. Obiektyw wyceniono na 11900 złotych.

Następne szkło to Zeiss Milvus 2.8/18 o kącie widzenia 99,9 stopnia. Podobnie jak w modelu opisanym wyżej, zastosowano tu konstrukcję Distagon (14 elementów w 12 grupach). Odległość ostrzenia wynosi zaledwie 25 centymetrów, a ogniskowanie odbywa się wewnątrz tubusu. Ten obiektyw jest kierowany do fotografów architektury oraz krajobrazów. Cena tego szkła to 9900 złotych.

Zeiss Milvus 2/135 to jasna portretówka, która zapewni wysoką jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Duży otwór względny odpowiada za miękkie rozmycie tła (bokeh), co nada się do odseparowania głównego motywu od reszty kadru. Obiektyw ma kąt widzenia równy 18,7 stopnia, a minimalna odległość ostrzenia wynosi 80 centymetrów. Jego konstrukcja składa się z 11 elementów w 8 grupach, a średnica filtra to 77 mm. Cena tego obiektywu tu 9900 złotych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)