Oto najpopularniejsze zdjęcie w Internecie

© Scout Tufankijan
© Scout Tufankijan
Olga Drenda

10.11.2012 13:15, aktual.: 26.07.2022 20:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Jeszcze cztery lata” - tak podpisane zdjęcie Scout Tufankijan, przedstawiające radość Baracka Obamy i jego żony Michelle, pobiło w Sieci wszelkie rekordy popularności.

Najpopularniejsze zdjęcie w Sieci nie jest zabawnym memem, nie przedstawia kota ani nie pochodzi z rozległych zasobów fotografii stockowej. W ostatnich tygodniach cały świat żył wyborami prezydenckimi w USA, więc nie jest zaskoczeniem, że również najpopularniejsza fotografia jest z nimi związana. 15 sierpnia tego roku, podczas kampanii wyborczej, Scout Tufankijan uwieczniła radość Baracka Obamy i jego żony Michelle. Choć zdjęcie ma już kilka miesięcy, prawdziwą sławę zyskało po ogłoszeniu zwycięskiego rezultatu wyborów.

Zdjęcie zaraz po tym, jak znalazło się na oficjalnym facebookowym profilu prezydenta USA z komentarzem „Four more years”, uruchomiło prawdziwą lawinę klików. Aktualnie (bo przecież w Sieci wszystko błyskawicznie się zmienia) to najpopularniejsza fotografia na Facebooku i Twitterze, co zostało oficjalnie potwierdzone przez te serwisy.

[solr id="fotoblogia-pl-61359" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1999,instagram-narzedziem-pracy-fotoreporterow-timea" _mphoto="time-613593-187x168-816fe1b16b12.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2338[/block]

Scout Tufankijan jest fotoreporterką współpracującą m.in. z „Newsweekiem”, „Le Monde”, „The New York Times”. Sławę przyniosły jej reportaże z poprzedniej kampanii prezydenckiej Baracka Obamy.

Źródło: Gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także