Panasonic chce zadbać o bezpieczeństwo naszych zdjęć

Panasonic chce zadbać o bezpieczeństwo naszych zdjęć

Fot. JSmith Photo / Flickr
Fot. JSmith Photo / Flickr
Łukasz Łusiak
03.03.2011 19:31, aktualizacja: 01.08.2022 14:46

Firma Panasonic zaprezentowała nowe modele kart pamięci przeznaczone dla użytkowników lustrzanek cyfrowych i urządzeń przenośnych. Nowe karty mają być szybkie, bardzo wytrzymałe i niezawodne. Przyjrzyjmy się najciekawszym funkcjom.

Według zapowiedzi firmy Panasonic wszystkie nowe karty mają być niezawodne i wyjątkowo trwałe. Zastosowano w nich technologię Super Intelligent Controller (SICS), która ma zapewniać ochronę danych w przypadku nagłych awarii zasilania. Jest też funkcja Refresh, która wydłuży okres archiwizacji nawet o dziesięć razy.

Technologia Smart Data Writing zminimalizuje ryzyko awarii spowodowanej intensywną eksploatacją karty pamięci. Odporność na działanie wody, uderzenia, pole magnetyczne, promieniowanie X i wysoką temperaturę pomoże zachować funkcja Proff 5. Brzmi, jakby były niezniszczalne ;)

Karty SDHC Gold
Karty SDHC Gold

Karty SDHC UHS-I są ultraszybkie i umożliwiają odczyt z prędkością 95MB/s i zapis danych z prędkością 80MB/s. Dzięki tym parametrom karty te mogą stanowić ciekawą propozycję dla osób mających lustrzanki cyfrowe, wymagających dużej szybkości zapisu. Karty te idealnie sprawdzają się podczas wykonywania zdjęć seryjnych z dużą prędkością, nawet w wysokiej rozdzielczości.

Po nowe karty możemy się wybrać do sklepów już w kwietniu tego roku. W sprzedaży dostępne będą modele o pojemności 8 GB, 16 GB i 32 GB.

Karty pamięci microSD w 10 klasie szybkości odczytu
Karty pamięci microSD w 10 klasie szybkości odczytu

Nowe karty pamięci microSD o pojemności 4 GB, 8 GB i 16 GB będą dostępne od kwietnia 2011 r.

Źródło: Panasonic

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)