Panasonic Lumix DMC-FZ100 ? superszybki superzoom z Full HD

Panasonic Lumix DMC‑FZ100 ? superszybki superzoom z Full HD

Panasonic Lumix DMC-FZ100 ? superszybki superzoom z Full HD
Panasonic Lumix DMC-FZ100 ? superszybki superzoom z Full HD
Krzysztof Basel
21.07.2010 08:51, aktualizacja: 01.08.2022 15:13

Panasonic Lumix DMC-FZ100 to drugi nowy superzoom w ofercie japońskiego producenta. Ten model prezentuje się jednak o wiele ciekawiej, niż FZ45. Aparat otrzymał obiektyw z 24-krotnym zoomem, 14,1-megapikselową matrycę MOS i pozwala na nagrywanie filmów Full HD oraz fotografowanie z prędkością 11 kl./sek.

Panasonic Lumix DMC-FZ100 to drugi nowy superzoom w ofercie japońskiego producenta. Ten model prezentuje się jednak o wiele ciekawiej, niż FZ45. Aparat otrzymał obiektyw z 24-krotnym zoomem, 14,1-megapikselową matrycę MOS i pozwala na nagrywanie filmów Full HD oraz fotografowanie z prędkością 11 kl./sek.

Informacja prasowa:

Warszawa, 21 lipca 2010 r. - Panasonic z przyjemnością przedstawia aparat DMC-FZ100, sztandarowy model z kultowej serii LUMIX FZ, teraz z możliwością nagrywania filmów Full HD. Nowo opracowany obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT w aparacie DMC-FZ100 zwiększa zakres długości ogniskowej z 27 do 25 mm przy ustawieniu szerokokątnym, a maksymalne powiększenie z 18x do 24x, przez co aparat jest jeszcze bardziej wszechstronny, niż model DMC-FZ35*. Ponadto nowa matryca MOS o rozdzielczości 14,1 megapiksela umożliwia rejestrowanie filmów Full HD 1920x1080 z częstotliwością 60i (NTSC) / 50i (PAL) klatek na sekundę.

FZ100 oferuje szereg opcji, które zapewniają nieograniczone możliwości ekspresji zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Matryca MOS zapewnia najwyższą w branży szybkość fotografowania ciągłego ? 11 klatek na sekundę z wykorzystaniem mechanicznej migawki w pełnej rozdzielczości 14,1 megapiksela, a nawet 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 3,5 megapiksela. Umożliwia też nagrywanie filmów z częstotliwością 220 klatek na sekundę w formacie QVGA, pozwalając utrwalić ruchy obiektu, których nie widać gołym okiem.

Nowy procesor Venus Engine FHD gwarantuje wysoką jakość obrazu zarówno podczas rejestrowania zdjęć, jak i filmów. Wykorzystuje też technologię inteligentnej rozdzielczości, optymalizując przetwarzanie sygnału w zależności od obszaru zdjęcia, aby zapewnić naturalną klarowność i dużą szczegółowość całego obrazu. Potężny, 24-krotny zoom optyczny* można zwiększyć do 32-krotnego za pomocą funkcji inteligentnego zoomu, która wykorzystuje technologię inteligentnej rozdzielczości, aby zachować wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Najszybszy w branży autofokus i krótki czas rozruchu gwarantują błyskawiczną reakcję aparatu FZ100, pozwalając wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia zdjęcia.

Ręczne sterowanie aparatem FZ100 jest jeszcze łatwiejsze za sprawą nowego pokrętła wyboru. Przełącznik ustawiania ostrości znajduje się na obiektywie, jak w aparatach systemowych. Użytkownik może wyrazić swoje intencje nie tylko podczas fotografowania, ale również kręcenia filmów, wykorzystując szereg opcji, w tym tryby Creative Movie oraz My Color.

Automatyczny tryb iA ? charakterystyczna cecha aparatów LUMIX ? teraz obejmuje tryb Motion Deblur*.

Tryb Motion Deblur uzyskano poprzez ulepszenie wykrywania ruchu (inteligentnej kontroli ISO) oraz sterowania jasnością (inteligentnej ekspozycji) w celu osiągnięcia jak najwyższej szybkości migawki. W połączeniu z niezwykłą jasnością obiektywu oraz funkcją POWER O.I.S. (optyczną stabilizacją obrazu) zapobiega to rozmywaniu obrazu, czy to spowodowanego drżeniem ręki, czy też ruchem fotografowanego obiektu. Aby włączyć stabilizację POWER O.I.S., rozpoznawanie twarzy, wykrywanie twarzy, śledzenie autofokusu, inteligentną kontrolę ISO, inteligentny selektor scen i inteligentną ekspozycję, wystarczy uaktywnić tryb iA, co pozwala każdemu użytkownikowi robić doskonałe zdjęcia z niezwykłą łatwością.

3-calowy, przechylany inteligentny ekran LCD ma teraz rozdzielczość 460 000 punktów, co znacznie ulepsza widoczność podczas rejestrowania i odtwarzania. Aparat oferuje też długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, umożliwiając zrobienie około 410 zdjęć dzięki energooszczędnej matrycy MOS oraz procesorowi obrazu Venus Engine FHD.

DMC-FZ700, który rejestruje zdjęcia i filmy wysokiej jakości, cechuje się bardzo krótkim czasem reakcji i oferuje duży zakres ogniskowych, od ultraszerokiego kąta 25 mm do teleobiektywowego zoomu 24x, to jedyny w swoim rodzaju cyfrowy aparat kompaktowy z funkcjami, które usatysfakcjonują każdego fotografa, od nowicjusza do zaawansowanego amatora.

Odpowiednik zakresu ogniskowych 25 ? 600 mm w aparatach na film 35 mm

W szybkim trybie seryjnym 60 klatek/s rozmiar obrazu wynosi 3,5 megapiksela (16:9), 3 megapiksele (3:2), 2,5 megapiksela (4:3) lub 2 megapiksele (1:1)

*Rozmiar zdjęcia może zostać zmniejszony.

  1. 25-milimetrowy, ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT z potężnym 24-krotnym zoomem optycznym zapewnia najwyższą wszechstronność podczas fotografowania i filmowania

Aparat FZ100 jest wyposażony w 25-milimetrowy, ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT z 24-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 25 ? 600 mm w aparatach na film 35 mm). Ten zaawansowany obiektyw wysokiej jakości zawiera 14 elementów w 10 grupach, w tym 3 soczewki ED (o bardzo niskim współczynniku załamania światła) i 2 soczewki asferyczne z 3 powierzchniami asferycznymi. Pomimo kompaktowych rozmiarów spełnia surowe standardy firmy Leica i zapewnia wyjątkową sprawność optyczną, minimalizując zniekształcenia przy szerokim kącie oraz przebarwienia przy ustawieniu teleobiektywowym.

Dzięki nowo dodanej technologii inteligentnej rozdzielczości aparat FZ100 oferuje funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Oznacza to, że 24-krotne powiększenie optyczne można wirtualnie zwiększyć do 32-krotnego. Co więcej, dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu do 50,6x (przy rozdzielczości 3 megapikseli), wykorzystując środkową część dużej matrycy MOS do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów.

  1. Nowo opracowana, 14,1-megapikselowa matryca MOS zapewnia jeszcze wyższą rozdzielczość, czułość i szybkość

Aby umożliwić rejestrowanie filmów Full HD 1920x1080 o wysokiej jakości obrazu, na użytek aparatu DMC-FZ100 opracowano nową, 14,1-megapikselową matrycę MOS. W celu skutecznego skupiania światła w nowej matrycy zastosowano technologię mikrodetali, która pozwoliła uzyskać jeszcze wyższą czułość. Zaawansowana struktura mikrorurek zapobiega mieszaniu kolorów i utracie sygnału. Rezultat jest taki, że zdjęcia i filmy rejestrowane z dowolną czułością, od niskiej do wysokiej, cechują się wyjątkową klarownością.

technologia szybkiego cyfrowego wyjścia sygnału wprowadzona w topowym aparacie DMC-GH1 została zastosowana również w modelu DMC-FZ100, aby zapewnić dużą szybkość fotografowania ciągłego oraz możliwość nagrywania filmów Full HD. Dzięki niej aparat DMC-FZ100 może rejestrować 10 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 14 megapikseli z wykorzystaniem mechanicznej migawki oraz 5 / 2 klatki na sekundę z ciągłym autofokusem. Jeszcze wyższa szybkość trybu seryjnego jest dostępna w razie użycia elektronicznej migawki ? 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 3,5 megapiksela*. Możliwe jest również nagrywanie płynnych filmów Full HD 60i (NTSC) / 50i (PAL). Kolejną zaletą jest możliwość filmowania szybko poruszających się obiektów z częstotliwością 220 klatek na sekundę w formacie QVGA. Częstotliwość rejestrowania klatek, ustawienie autofokusu i rozdzielczość rejestrowania można łatwo dostosować do ruchu fotografowanego obiektu za pomocą specjalnego przycisku na górze aparatu.

Zdjęcia zrobione w trybie seryjnym są automatycznie organizowane w taki sposób, aby później można było łatwo odtworzyć je na aparacie lub na komputerze PC z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania PHOTOfunSTUDIO 5.2 HD Edition.

Pomimo wyjątkowej wydajności czujnik MOS cechuje się dużą energooszczędnością i przyczynia się do tego, że aparat pozwala zrobić do 410 zdjęć (wg standardu CIPA) po jednym naładowaniu baterii*.

W szybkim trybie seryjnym 60 klatek/s rozmiar obrazu wynosi 3,5 megapiksela (16:9), 3 megapiksele (3:2), 2,5 megapiksela (4:3) lub 2 megapiksele (1:1)

  1. Rejestrowanie filmów Full HD 1920x1080 60i w formacie AVCHD

LUMIX DMC-FZ100 to zaawansowane narzędzie fotograficzne, które pozwala nie tylko robić doskonałe zdjęcia, ale również kręcić filmy Full HD. Oprócz filmów Motion JPEG DMC-FZ100 może nagrywać filmy Full HD 1920 x 1080 60i(NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD (MPEG-4/H.264)*. Format AVCHD zapewnia niemal dwukrotnie dłuższy czas nagrań jakości HD niż konwencjonalny Motion JPEG i jest kompatybilny z urządzeniami audio-wideo, takimi jak telewizory HD oraz odtwarzacze Blu-ray. Specjalny, oddzielny przycisk na górze aparatu pozwala natychmiast przejść od fotografowania do nagrywania filmu bez zmieniania żadnych dodatkowych ustawień.

Potężne, 24-krotne powiększenie optyczne jest dostępne również w trybie filmowania, a jego mechanizm zaprojektowano tak, aby minimalizował szumy związane z automatycznym ustawianiem ostrości lub powiększaniem. Aparat DMC-FZ100 zawsze oferuje dwie opcje rejestrowania ulotnych chwil ? zdjęcia wysokiej jakości lub filmy. Użytkownik może po prostu wybrać tę, która najlepiej utrwali cenne wspomnienia.

Popularny tryb automatczny iA jest dostępny również podczas filmowania. POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), funkcja wykrywania twarzy i inteligentny selektor scen pozwalają łatwo kręcić doskonałe filmy. Inteligentny selektor scen automatycznie wybiera tryb zwykły, portretowy, makro, krajobrazowy lub słabego światła, aby zoptymalizować jakość obrazu. Funkcja inteligentnej ekspozycji optymalizuje ekspozycję, aby zapobiec prześwietleniu lub niedoświetleniu obrazu.

Technologia Dolby? Digital Stereo Creator zapewnia wysoką jakość stereofonicznego dźwięku w nagranych filmach. Bardziej kreatywne rejestrowanie dźwięku jest możliwe dzięki opcjonalnemu mikrofonowi stereo (DMW-MS1), a funkcja Wind Cut eliminuje większość szumów spowodowanych wiatrem.

Można również robić zdjęcia (o rozdzielczości 3,5 megapiksela) podczas filmowania. Za pomocą funkcji Video Divide użytkownik może podzielić film na dwie części, aby go skrócić lub usunąć niepotrzebną część bezpośrednio z poziomu aparatu. Technologia inteligentnej rozdzielczości pozwala wyciąć zdjęcie z filmu zarejestrowanego przez aparat. Liczne opcje zwiększają użyteczność aparatu i sprawiają, że kręcenie filmów Full HD staje się bardziej atrakcyjne.

Zarówno zdjęcia, jak i firmy w formacie AVCHD zarejestrowane na kartach pamięci SD można łatwo obejrzeć na telewizorze Panasonic VIERA TV. Aby odtworzyć zawartość karty, wystarczy włożyć ją do przeglądarki obrazów VIERA (gniazda kart pamięci SDHC/SD) w telewizorze HD Panasonic VIERA albo w odtwarzaczu Blu-Ray DIGA. Można też użyć opcjonalnego kabla mini HDMI, aby wyświetlić zdjęcia i filmy z aparatu FZ100 bezpośrednio na telewizorze z wykorzystaniem interfejsu VIERA Link. Pozwala to wykorzystać wszystkie funkcje odtwarzania oferowane przez aparaty Lumix, takie jak pokaz slajdów ze zdjęciami i filmami zintegrowanymi na linii czasu, odtwarzanie według kategorii (użytego trybu tematycznego), wyświetlanie kalendarza itd. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą pilota do telewizora.

Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.2 HD Edition ułatwia przeglądanie i edytowanie zarejestrowanej treści. Można wysłać wideo do serwisu YouTube lub zarchiwizować je na płycie DVD.

*Filmy Full HD (1920 x 1080) są rejestrowane w formacie 60i (NTSC)/50i (PAL). Filmy HD (1280 x 720) są wyświetlane i rejestrowane przez matrycę w formacie 60p (NTSC)/50p (PAL).

W szybkim trybie seryjnym 60 klatek/s maksymalny rozmiar obrazu wynosi 3,5 megapiksela (16:9), 3 megapiksele (3:2), 2,5 megapiksela (4:3) lub 2 megapiksele (1:1)

W europejskim obszarze PAL aparat umożliwia ciągłe rejestrowanie filmu przez 29 minut i 59 sekund.

W formacie Motion JPEG nie można tworzyć ciągłych nagrań o wielkości przekraczającej 2 GB. Pozostały czas ciągłego nagrania jest wyświetlany na ekranie. Podczas rejestrowania filmów w trybie [AVCHD] należy użyć karty pamięci oznaczonej jako ?Class 4? lub szybszej. Podczas rejestrowania filmów w trybie [MOTION JPEG] należy użyć karty pamięci oznaczonej jako ?Class 6? lub szybszej.

*Klasa szybkości SD to standard, który dotyczy ciągłego zapisu danych na kartach pamięci

  1. Przeprojektowany procesor Venus Engine FHD o jeszcze wyższej wydajności przetwarzania sygnałów

W aparacie zastosowano procesor obrazu Venus Engine FHD, który zapewnia niezwykle zaawansowane możliwości obróbki sygnałów. Poprzez oddzielenie szumu chromatycznego od szumu luminancji i optymalne tłumienie każdego z nich można uzyskać czysty obraz nawet podczas robienia zdjęć z wysoką czułością ISO. Venus Engine FHD zapewnia też precyzyjne, selektywne ograniczanie szumu chromatycznego bez wpływu na kolory krawędzi, które są wykrywane na podstawie poziomu jasności pikseli. Inną cechą procesora Venus Engine FHD jest technologia inteligentnej rozdzielczości. Automatycznie wykrywa ona trzy składniki zdjęć ? zarysy, obszary wypełnione detalami i miękkie gradacje. Zarysy są efektywnie korygowane w celu uwydatnienia krawędzi, a obszary z detalami są lekko podkreślane, aby wyglądały na jeszcze bardziej szczegółowe. Jeśli chodzi o miękkie gradacje, procesor Venus Engine FHD wygładza je z wykorzystaniem ulepszonego procesu redukcji szumów. Technologia Intelligent Resolution nie stosuje jednolitego wyostrzania, lecz przetwarza obraz piksel po pikselu w najbardziej efektywny sposób. W rezultacie zdjęcia i filmy są naturalnie klarowne, ostre i bardzo szczegółowe. Technologia inteligentnej rozdzielczości oferuje również funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Szczegóły obrazu rejestrowanego w trybie wysokiej czułości zazwyczaj są tracone w procesie redukcji szumów, ale technologia inteligentnej rozdzielczości je zachowuje. Harmonijnie współpracując z matrycą MOS, procesor Venus Engine FHD przetwarza dużą ilość danych z wysoką szybkością, umożliwiając seryjne robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości oraz kręcenie filmów Full HD.

Jednocześnie wielozadaniowy procesor Venus Engine FHD zapewnia wyjątkowo krótki czas reakcji. Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi zaledwie 0,008 sekundy, a błyskawiczna reakcja aparatu w połączeniu z ultraszybkim autofokusem ułatwia robienie zdjęć pod wpływem nagłego impulsu.

  1. Intuicyjne sterowanie ręczne i opcje kreatywne

Wielką zaletą aparatu DMC-FZ100 są funkcje sterowania ręcznego, które wyróżniają go spośród typowych aparatów kompaktowych. Obsługa aparatu jest łatwiejsza dzięki nowemu pokrętłu wyboru oraz przełącznikowi ustawiania ostrości przeniesionemu na obiektyw.

Możliwości aparatu DMC-FZ100 wykraczają daleko poza zwykłe rejestrowanie filmów HD. Oprócz funkcji dostępnych w konwencjonalnych aparatach cyfrowych DMC-FZ100 oferuje tryb filmowania kreatywnego, w którym użytkownik może ręcznie ustawić czas otwarcia migawki i przesłonę, aby kręcić jeszcze ciekawsze filmy. Zmiana szybkości migawki pozwala uzyskać specjalne efekty i nadaje się zwłaszcza do filmowania szybko poruszających się obiektów. Sterowanie przesłoną przydaje się wtedy, kiedy kilka obiektów znajduje się w różnych odległościach, a użytkownik chce wyróżnić jeden z nich.

Tryb My Color, który cieszył się dużą popularnością w aparatach Lumix G Micro System, to specjalna opcja, dzięki której użytkownik może popuścić wodze wyobraźni. Szeroka gama opcji, w tym nowe tryby dziurki od klucza, ziarna filmowego, wysokiej dynamiki i wysokiej dynamiki w czerni i bieli, ułatwiają tworzenie interesujących, kreatywnych obrazów z nietypowymi parametrami koloru, jasności i nasycenia. Popularny tryb My Color jest dostępny również podczas kręcenia filmów, oferując użytkownikom szerszą gamę środków ekspresji, które można wykorzystać w połączeniu z trybem filmowania kreatywnego.

Nowo dodane złącze hot shoe pozwala podłączyć różne akcesoria, w tym opcjonalny mikrofon stereo (DMW-MS1) lub opcjonalną zewnętrzną lampę błyskową (DMW-FL220/360/500). Aparat DMC-FZ100 jest również zgodny z opcjonalnym zdalnym spustem migawki (DMW-RSL1).

  1. Doskonałe zdjęcia nie są już domeną zawodowych fotografów ? zaawansowany tryb iA (inteligentny automatyczny) do fotografowania i filmowania

Aparat DMC-FZ100 oferuje zaawansowane funkcje, które usatysfakcjonują doświadczonych fotografów, a zarazem jest na tyle łatwy w obsłudze, że mogą go komfortowo używać nawet nowicjusze.

Drżenie ręki, które występuje podczas naciskania spustu migawki albo podczas robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, przejawia się jako wibracja niskiej częstotliwości, z którą stabilizator POWER O.I.S. radzi sobie szczególnie efektywnie. Znacznie zwiększa to jakość zdjęć robionych w nocy lub we wnętrzach, kiedy nie można użyć lampy błyskowej, albo kiedy fotograf nie chce korzystać z flesza, żeby nie psuć nastroju. Dzięki temu można robić doskonałe zdjęcia w sytuacjach, w których poprzednio nie dało się uniknąć rozmycia obrazu. Funkcja rozpoznawania twarzy zapamiętuje zarejestrowane twarze, aby odpowiednio korygować ostrość i ekspozycję na zdjęciach osób. Inteligentny selektor scen automatycznie wybiera spośród sześciu trybów tematycznych ? makro, portret, sceneria, nocny portret, nocna sceneria i zachód słońca ? ten, który najlepiej pasuje do fotografowanej sceny.

W aparacie DMC-FZ100 dodano tryb Motion Deblur*, który jeszcze skuteczniej zapobiega rozmyciu fotografowanych obiektów. Tryb ten łączy inteligentną kontrolę ISO, która automatycznie reguluje czułość ISO i szybkość migawki na podstawie ruchu obiektu, oraz zaawansowany system sterowania kontrastem oferowany przez funkcję inteligentnej ekspozycji, zapobiegający prześwietleniu lub niedoświetleniu obrazu. Aparat ocenia szybkość migawki, która pozwoli wyeliminować rozmycie ruchomego obiektu. Szybkość migawki rośnie, a w razie potrzeby uaktywniany jest tryb wysokiej czułości z metodą mieszanego odczytu pikseli.

Ponadto w trybie iA zawsze aktywowana jest technologia inteligentnej rozdzielczości, która zapewnia wyższą klarowność oraz jakość obrazu na każdym zdjęciu i filmie, a zarazem zwiększa zakres zoomu (odpowiadający 32-krotnemu powiększeniu optycznemu) z wykorzystaniem funkcji inteligentnego zoomu. Użytkownik może uaktywnić wszystkie te przydatne, wygodne funkcje po prostu przez wybranie trybu iA, aby robić zdjęcia i filmy z najwyższą łatwością. Tryb Happy, opcja kolorystyczna w trybie iA, optymalizuje kolory, nasycenie i jasność, aby zdjęcia oraz filmy były bardziej żywe i przedstawiały scenę dokładnie tak, jak zapamiętał ją fotograf.

  1. Inne funkcje zwiększające komfort fotografowania

Aparat DMC-FZ100 jest wyposażony w odchylany, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów (i szerokim kącie widzenia) oraz 0,2-calowy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 201 600 punktów, oba zapewniające 100-procentowe pole widzenia. Duży, klarowny, czytelny ekran LCD, który obraca się o 180° w poziomie i o 270° w pionie, oferuje jeszcze lepszy widok zarówno podczas fotografowania, jak i przeglądania wyników.

FZ100 oferuje też 1-centymetrowy tryb makro do fotografowania obiektów z niezwykłą szczegółowością.

  1. Liczne opcje rozszerzeń

DMC-FZ100 oferuje szeroką gamę akcesoriów, które sprawdzają się w każdej sytuacji i przy każdym stylu fotografowania.

Telekonwerter (1,7x): DMW-LT55

Soczewka do zbliżeń: DMW-LC55

Przejściówka obiektywu: DMW-LA5 NOWOŚĆ

Ochraniacz MC: DMW-MC52

Filtr ND: DMW-LND52

Filtr PL: DMW-LPL52

Zewnętrzna lampa błyskowa: DMW-FL220(GN22) / DMW-FL360(GN36) /

DMW-FL500(GN50)

Mikrofon stereo: DMW-MS1

Zdalny spust migawki: DMW-RSL1

Akumulator: DMW-BMB9

Futerał podróżny: DMW-CZS100 NOWOŚĆ

Torba: DMW-CZ18

Dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.2 HD Edition

Do aparatu DMC-FZ100 dołączona jest najnowsza wersja ekscytującego oprogramowania PHOTOfunSTUDIO 5.2 HD. Aplikacja ta umożliwia sortowanie i organizowanie nie tylko nowo zrobionych zdjęć, ale również tych, które są już przechowywane w komputerze. Kiedy użytkownik chce wyszukać tylko zdjęcia określonej osoby, funkcja rozpoznawania twarzy pozwala automatycznie posortować fotografie według zarejestrowanych twarzy, zamiast wybierać je jedną po drugiej. Fotografie zrobione w trybie seryjnym są rozpoznawane jako sekwencje zdjęć i pokazywane jako ruchoma miniatura w interfejsie organizacyjnym. Można też przygotować pokaz slajdów z różnorodnymi efektami i przy akompaniamencie muzyki z biblioteki iTunes. Wbudowane narzędzie umożliwia bezpośrednie wysyłanie filmów do serwisu YouTube, również w jakości HD. Można również utworzyć 360-stopniową, obrotową panoramę w formacie MOV, co jest szczególnie łatwe w razie użycia trybu Panorama Assist w aparacie. Oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.2 HD Edition zapewnia użytkownikom szereg wyjątkowych korzyści. Sprawia, że przeglądanie, edytowanie i archiwizowanie zdjęć oraz filmów staje się znacznie łatwiejsze i ciekawsze.[block position="inside"]1617[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)