Panasonic Lumix GH3 – wiemy coraz więcej!

Panasonic Lumix GH3 – wiemy coraz więcej!

Panasonic GH2 - to na jego następcę czekamy © Panasonic
Panasonic GH2 - to na jego następcę czekamy © Panasonic
Olga Drenda
06.09.2012 05:09, aktualizacja: 26.07.2022 20:27

Do Sieci powoli przeciekają informacje o zaawansowanym bezlusterkowcu Panasonica z nowym procesorem obrazu i wbudowanym modułem Wi-Fi. Czego możemy się spodziewać?

Przed targami Photokina (18-23 września) robi się coraz goręcej – docierają do nas kolejne wiadomości o nowościach na rynku fotograficznym. Tuż przed tym wydarzeniem ma odbyć się oficjalna premiera nowego bezlusterkowca Panasonica, GH3, o którym mówiło się już od dawna i który zapowiada się dość interesująco. Wiemy o nim coraz więcej. W Internecie pojawiły się „pewne niemal na 100%” dane techniczne, które nie zostały jeszcze co prawda oficjalnie potwierdzone, ale warto przyjrzeć się im uważniej.

Według doniesień z Sieci nowy model w systemie Mikro Cztery Trzecie ma być większy, solidniejszy (w korpusie wykonanym ze stopu magnezu zadbano o uszczelnienie przeciwko warunkom atmosferycznym) i bardziej ergonomiczny. Innowacją, o której dużo się mówi, jest moduł Wi-Fi, pozwalający na zdalne sterowanie aparatem za pomocą telefonu z Androidem oraz natychmiastowy upload zdjęć do Internetu.

[solr id="fotoblogia-pl-35481" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3472,zabralismy-lumixa-gh2-na-wideotesty-w-terenie-wideo" _mphoto="zrzut-ekranu-2011-02-23--45c2fce.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2073[/block]

Aparat będzie wyposażony w nową matrycę o rozdzielczości 16 Mpix o – jak zapewnia producent - „szerokim zakresie dynamicznym” oraz w innowacyjny procesor obrazu Venus Engine 7. Maksymalna czułość ma wynosić ISO 12800, a maksymalna częstotliwość wykonywania zdjęć w trybie seryjnym 6 kl./s. Model ten ma wyjątkowo szybko ustawiać ostrość, a przy manualnym trybie ustawiania ostrości uruchamiać pomocną funkcję focus peak (podświetlanie ostrych fragmentów).

Atrakcje nowego Lumixa to ulepszony wizjer elektroniczny (OLED, 1,74 mln punktów) oraz ruchomy ekran dotykowy (OLED, 610 tys. punktów). Dla zainteresowanych możliwościami tego aparatu w zakresie kręcenia filmów (z czego słynął jego poprzednik) przydatna będzie informacja, że nagrania wideo z Panasonica GH3 będą zapisywane w formatach MP4, MOV i AVCHD, w trybie 25p lub 30p, z maksymalną przepływnością 50 Mb/s. Aparat umożliwia nagrywanie interwałowe oraz pracę w trybie slow motion. Dłuższą listę specyfikacji znajdziecie na stronie 43rumors.

[solr id="fotoblogia-pl-38202" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3316,mistrz-filmow-z-lustrzanek-znow-zachwyca-wideo" _mphoto="zrzut-ekranu-2011-04-09--33774a5.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2074[/block]

Już niebawem będziemy mieć możliwość zweryfikowania tych informacji. Czy nowy Lumix nas zaskoczy? To się okaże. Cena nie jest jeszcze znana, do Sieci nie przeciekły też jeszcze żadne zdjęcia, jednak mamy nadzieję uzupełnić te informacje jak najszybciej.

Źródło: 43rumors.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)