Panasonic Lumix S5 będzie aparatem dla filmowców?

Panasonic Lumix S5 będzie aparatem dla filmowców?

Panasonic Lumix S5 będzie aparatem dla filmowców?
Marcin Watemborski
26.08.2020 06:02, aktualizacja: 26.07.2022 14:46

Plotki na temat Panasonika Lumix S5 krążą po sieci od jakiegoś czasu. Producent jednak wydał oficjalny zwiastun nadchodzącego sprzętu, który zobaczymy już niedługo. O dziwo zdradza naprawdę wiele!

Panasonic Lumix S5 ma być nowym bezlusterkowcem, przeznaczonym dla filmowców. Widać to jawnie po zwiastunie, w którym jeden z ambasadorów marki - Todd White – dzieli się swoimi pierwszymi wrażeniami z użytkowania aparatu. Mimo, że filmowiec tak naprawdę niewiele mówi o szczegółach specyfikacji, to sam sposób wykorzystania korpusu jest jasny.

Todd wspomina w zwiastunie, że Panasonic Lumix S5 koncentruje się wokół funkcji filmowych. I faktycznie widzimy aparat w akcji, zamocowany do gimbala DJI Ronin-S. Dookoła widać wiele kabli, co sugeruje profesjonalne wyjścia do rejestrowania dźwięku i wideo na zewnętrznych urządzeniach. Właściwie nie powinno to do końca dziwić, patrząc na to, że w systemie Mikro Cztery Trzecie pojawiały się korpusy przeznaczone stricte do kręcenia, jak Panasonic Lumix GH5S, chociaż podobnie było z pełnoklatkowym Panasonikiem Lumix S1H.

LUMIX S5 Teaser|First impression of New Product LUMIX S5 by LUMIX Ambassador, Todd White

Z różnych doniesień wynika, że Panasonic Lumix S5 miał być mniejszy niż seria Panasonic Lumix S1, aczkolwiek patrząc na filmik – niekoniecznie tak będzie. Oficjalnie nowy bezlusterkowiec ma pojawić się 2 września 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)