Para nierozłącznych lwów poddana równoczesnej eutanazji. Żaden z nich nie będzie musiał żyć samotnie

Para nierozłącznych lwów poddana równoczesnej eutanazji. Żaden z nich nie będzie musiał żyć samotnie03.08.2020 08:46
Kalisa i Hubert - nierozłączni przyjaciele.
Kalisa i Hubert - nierozłączni przyjaciele.
Źródło zdjęć: © Los Angeles Zoo & Botanical Garden

Zdjęcia z Los Angeles Zoo wzruszają i pokazują prawdziwe oddanie zwierząt. Dwa duże koty – Kalisa i Hubert od 6 lat były nierozłączne. Każdego dnia okazywały sobie uczucia i wspólnie spędzały czas. Dlatego władze ogrodu zoologicznego zdecydowały, że schorowane i starsze zwierzęta zostaną razem uśpione.

Decyzja władz Los Angeles Zoo & Botanical Garden nie była łatwa, ale schorowane zwierzęta, które dawno przekroczyły średnią życia lwów (wynosi ona 17 lat dla zwierząt w niewoli, a lwy miały po 21 lat) były w coraz gorszym, fizycznym stanie. Lwy zostały uśpione w tym samym czasie, aby oszczędzić im cierpienia związanego z samotnością i tęsknotą za towarzyszem życia.

Nierozłączni towarzysze życia

Kalisa urodziła się w Woodland Park Zoo w Seattle, a Hubert w Lincoln Park Zoo w Chicago. Zwierzęta spotkały się sześć lat temu w Los Angeles Zoo i od tego czasu stały się nierozłączne. Niestety ich słuszny wiek wiązał się z licznymi problemami zdrowotnymi, które miały znaczący wpływ na jakość ich życia.

Alisa Behar, opiekunka lwów przyznała, że były one nieodłączną częścią zoo i będzie tęsknić za zwierzętami spacerującymi po swoim wybiegu.

Kultowa para z Los Angeles Zoo

  • Te lwy były charyzmatyczne zarówno razem jako partnerzy, jak i osobno, ale prawie nigdy nie spędzały czasu osobno. Ich niepodzielna uwaga zawsze była skierowana na siebie, gdy odpoczywały razem, przytulały się – powiedziała rzeczniczka prasowa Los Angeles Zoo - Beth Schaefer.

Z kolei dyrektorka zoo Denise Verret w wydanym oświadczeniu podkreśliła, że decyzja była naprawdę bolesna, ale lwy odeszły razem, co jest w pewnym stopniu pocieszające. Dodatkowo przez 6 wspólnych lat Kalisa i Hubert doczekali się aż 10 młodych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)