Patryk Biegański sfotografował kazachskiego trenera orłów. Ta więź jest piękna

Patryk Biegański sfotografował kazachskiego trenera orłów. Ta więź jest piękna

Patryk Biegański sfotografował kazachskiego trenera orłów. Ta więź jest piękna
Źródło zdjęć: © © Patryk Biegański / [patrykbieganski.com](https://patrykbieganski.com/2019/12/13/kazachskitrenerorlowwyprawanikon2019testnikonz50orazd810/) / [Instagram](www.instagram.com/patrykbieganski)
Marcin Watemborski
03.01.2020 12:43, aktualizacja: 03.01.2020 14:52

Patryk Biegański jest podróżnikiem i fotografem. Podczas swojej ostatniej wyprawy do Azji Centralnej widział nie tylko majestatyczne krajobrazy, ale również zróżnicowanie Kazachstanu. Zobaczył również, jak wygląda jedna z pięknych tradycji tego kraju – trening orłów.

Kultura Kazachstanu jest bardzo zróżnicowana. Wśród dawnych tradycji tego kraju są polowania z orłami i zaawansowany trening tych ptaków. Kazachstan jest dziki, dynamiczny i niezbadany. Mało kto wie o tym, że co roku są tam organizowane zawody w tradycyjnym myślistwie, a kultura łowiecka jest niezwykle żywa.

Podczas swojej podróży, Patryk spotkał sokolnika (kaz. Birkiti) w wiosce Gunny, którego życie starał się pokazać na zdjęciach portretowych. Trenuje on swoje orły w tradycyjny, stary sposób. Zwierzęta są ogromne i niezwykle wierne swoim panom. Biegański wspomina, że uczucie, które towarzyszy orłowi osiadającemu na ręce to niemal mistyczny stan.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Według tradycji, orzeł od czasu wyklucia z jaja spędza czas wyłącznie ze swoim opiekunem. W ten sposób budowana jest trwała więź, oparta na szacunku i zaufaniu. Zwierzęta towarzyszą birkiti przez 15 lat, po czym są wypuszczane na wolność. To najpiękniejsza zapłata, jaką mogą otrzymać.

Patryk wykorzystał aparaty Nikon Z50 oraz Nikon D810. Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)