Pentax Optio S1 - kieszonkowy ideał?

Pentax Optio S1 - kieszonkowy ideał?

Optio-S1
Optio-S1
Jacek Siwko
03.03.2011 13:45, aktualizacja: 01.08.2022 14:46

Nowy aparat Pentax Optio S1 to kolejny krok w miniaturyzacji sprzętu fotograficznego. Pod względem wymiarów przypomina smartfona. Dostępny w trzech kolorach ma szanse stać się modnym gadżetem.

Pierwsze, na co zwraca się uwagę, patrząc na nowego Pentax Optio S1, to ciekawy wygląd. Trzeba pochwalić projektantów za zastosowanie aluminiowej obudowy z laserowo wygrawerowanym, stylowym logo.

Pentax Optio S1
Pentax Optio S1

W środku umieszczono 14-megapikselową matrycę ze stabilizacją obrazu (działa również podczas nagrywania filmów) oraz obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o ogniskowej 5 mm do 25 mm (ekwiwalent 28 mm - 140 mm). Pentax Optio S1 umożliwia rejestracje ruchomych obrazów w jakości HD w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Dodatkowym ułatwieniem jest dedykowany przycisk znajdujący się na korpusie, który umożliwia szybki dostęp do trybu nagrywania.

Interesująco wygląda też program pozwalający wykonywać zdjęcia w trybie HDR, choć podejrzewam, że do doskonałości mu jednak sporo brakuje. Mimo wszystko dobrze, że producent załączył ten tryb fotografowania. Nowy kompakt Pentaxa daje możliwość wyboru spośród 22 ustawień programowych, wśród nich m.in. wyzwalanie migawki na uśmiech (tzw. Smile Capture) oraz tryb Naturalny odcień skóry.

Obraz

Pentax Optio S1 Aparat jest zasilany akumulatorem D-LI78 (litowo-jonowy), którego wydajność to ok. 180 zdjęć. Dodatkowo został wyposażony w złącza USB, NTSC oraz PAL; jest kompatybilny z kartami typu SD, SDHC, SDXC.

Aparat będzie dostępny w polskich sklepach pod koniec marca 2011 r., a jego cena ma wynosić ok. 600 zł.

Źródło: PENTAX

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)