Photo Summary wyciągnie dane z twojego zdjęcia i umieści je na nim

Photo Summary wyciągnie dane z twojego zdjęcia i umieści je na nim

Photo Summary wyciągnie dane z twojego zdjęcia i umieści je na nim
Marcin Watemborski
15.09.2020 08:52, aktualizacja: 15.09.2020 11:49

Ile razy zdarzyło ci się przepisywać dane EXIF ze zdjęcia na wymogi forum w social mediach? Na pewno nie raz. Jest na to prostu sposób, czyli aplikacja Photo Summary. Z pewnością oszczędzi twój czas.

W mediach społecznościowych bardzo często użytkownicy pytają o to, jakim obiektywem zostało zrobione zdjęcie, jaka jest ogniskowa, przysłona, czas, wartość ISO, jaki aparatem (lustrzanka czy bezlusterkowiec i model). Ciągłe przepisywanie danych EXIF z plików może być naprawdę irytujące, ale właściwie po co się męczyć, skoro można to zautomatyzować?

Najprostszym rozwiązaniem byłoby zrobienie zrzutu ekranu z Capture One, Lightrooma lub Photoshopa, ale takie szare pole nie będzie wyglądało specjalnie atrakcyjnie. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Photo Summary, dostępna na Androida oraz iOS. Jej zadaniem jest wyciągnięcie ze zdjęcia metadanych, wrzucenie ich na oryginalny obraz i rozmycie go, by dobrze się prezentowały. W ten sposób nie musicie dłużej kombinować.

Photo Summary App Overview

Photo Summary kosztuje niecałe 10 złotych, więc za takie pieniądze nawet nie ma co się zastanawiać. Koniecznym warunkiem jest jednak posiadanie wyeksportowanego zdjęcia z danymi EXIF na urządzeniu mobilnym, bo przecież aplikacja nie odczyta informacji, które nie są przypisane do obrazu.

Oprócz podstawowych parametrów, Photo Summary ma też specjalne miejsce na wprowadzenie imienia i nazwiska twórcy, linków do strony internetowej czy mediów społecznościowych. Według mnie to bardzo fajne rozwiązanie, które na pewno sprawi, że nasze posty na Instagramie czy Facebooku będą bardziej atrakcyjne oraz oszczędzi trochę czasu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)