Photoshelter prezentuje ”One Photo” - serię artykułów o najważniejszych zdjęciach

Photoshelter prezentuje ”One Photo” - serię artykułów o najważniejszych zdjęciach10.06.2017 11:53
Photoshelter prezentuje ”One Photo” - serię artykułów o najważniejszych zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Ami Vitale

Każdy fotograf ma w swoi dorobku zdjęcie, które uważa za najlepsze, najważniejsze i najbardziej wpływowe. Dzięki serwisowi Photoshelter poznacie szczegóły powstania takich obrazów w portfolio znanych artystów.

Na świecie powstało wiele interesujących i ważnych zdjęć, jak na przykład ”Afgańska dziewczyna” autorstwa Steve'a McCurry. Takie obrazy zapadają w pamięć na długo i często wokół nich robi się ogromny szum. Wielu z nas chce znać kulisy powstania tak ikonicznych dzieł, lecz czasem trudno jest dość do źródła. Kto lepiej opowie historię zdjęcia, jak nie fotograf, który je zrobił?

Serwis Photoshelter ogłosił, że na jego łamach będą pojawiały się artykuły opowiadające historię ważnych zdjęć. Z tekstów dowiemy się, jak wyglądały kulisy powstania każdego ze zdjęć oraz co było w nim najważniejsze. Już teraz możecie odwiedzić stronę, Photoshelter, na której czeka na was aż 6 odcinków, w których pojawiają się następujący fotografowie: Ami Vitale, Ron Haviv, Robert Zaleski, Daniella Zalcman, Quinn Ryan Mattingly oraz Kristion Jae Bethel.

Wszystkie z opowieści stanowią bardzo ważną część historii fotografii, ponieważ nie liczy się tylko samo zdjęcie, ale również to, jak powstało – co czuł fotograf, co działo się dookoła niego, jakie były okoliczności, w których się znalazł oraz jak w ogóle doszło do tego, że wcisnął migawkę. Niektóre tematy są lżejsze, inne ukazują ludzkie cierpienie, jednak każdy z poszczególnych obrazów zapisał się na łamach historii fotografii w mocny sposób.

Więcej informacji o serii znajdziecie na stronie Photoshelter.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)