Photoshop otrzyma narzędzie do podmieniania nieba na bazie SI

Photoshop otrzyma narzędzie do podmieniania nieba na bazie SI

Photoshop otrzyma narzędzie do podmieniania nieba na bazie SI
Marcin Watemborski
22.09.2020 06:42, aktualizacja: 26.07.2022 14:44

Sztuczna inteligencja wchodzi wielkimi krokami w świat fotografii. Niedługo po premierze programu Luminar AI, opartego na zaawansowanych algorytmach, firma Adobe nie zamierza pozostawać w tyle. Zapowiada narzędzie, które podmieni niebo na zdjęciach z automatu. Wszystko dzięki obliczeniom Sensei AI.

Wkrótce program Adobe Photoshop może otrzymać nowe narzędzie, które może zainteresować wielu fotografów – od miłośników krajobrazu po portrecistów. "Sky Replacement" (ang. Podmiana nieba) będzie działać na podstawie obliczeń wykonanych przez algorytmy sztucznej inteligencji Sensei.

Zadaniem narzędzia jest przede wszystkim dokładne oddzielenie pierwszego planu od nieba i określenie odpowiedniej granicy i przejść między nimi. W następnym kroku stworzy precyzyjną maskę, która umożliwi fotografowi dalsze operacji. Adobe oferuje w tej dziedzinie różne predefiniowane ustawienia, ale użytkownik również będzie mógł wkleić we wspomniany obszar swoje zdjęcie.

Photoshop Sneak Peek: Sky Replacement

Dodatkową opcją Sky Replacement będzie tonowanie pierwszego planu na podstawie temperatury barwowej nieba. W powyższym filmiku widać chłodniejszy przód zdjęcia od nieba skąpanego w zachodzącym słońcu. Narzędzie pobierze z nieba kolor, który uzna za stosowny i ociepli pierwszy plan. Rezultatem jest zdjęcie ze zrównoważoną temperaturą barwową w całym kadrze, co jest znacznie przyjemniejsze dla oka.

Oprócz automatycznych poprawek, użytkownik będzie mógł wprowadzić swoje korekcje. Po zatwierdzeniu zmian, Photoshop stworzy nowe warstwy dopasowania i maski, by w późniejszym procesie można było wrócić do edycji bez potrzeby zaczynania pracy od nowa.

Niestety Adobe jeszcze nie poinformowało, kiedy nowa funkcja wejdzie w życie, ale patrząc na postęp prac spodziewamy się tego w przeciągu kilku najbliższych aktualizacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)