Photoshopowe wpadki z Instagrama. Trudno uwierzyć, że poszło tak źle

Jak wszyscy wiedzą, media społecznościowe kłamią. Zdarza się tak, że naprawdę do przesady. Wiele osób stara się wyidealizować nie tylko swoje życie, ale również siebie. Czasem dochodzi to do absurdalengo poziomu i to właśnie chcemy wam pokazać. Te zdjęcia zostały obrobione naprawdę źle, aż trudno uwierzyć, że ktoś myślał, że nabierze innych.

Photoshopowe wpadki z social mediów.
Photoshopowe wpadki z social mediów.
Źródło zdjęć: © Reddit
Marcin Watemborski

Na profilach wielu osób w mediach społecznościowych pojawiają się wyretuszowane zdjęcia. Problem zaczyna się wtedy, gdy ta obróbka pójdzie za daleko i zmienia osobę na fotografii w karykaturę. Retuszować zdjęcia jest dobrze, ale we wszystkim trzeba znać umiar. Niektórzy go nie mają.

Po to, by przestrzec użytkowników social mediów, na międzynarodowym forum internetowym Reddit powstała grupa, która zbiera najlepsze "kwiatki" z Instagrama i innych serwisów. Zobaczymy tam prawdziwie absurdalne okazy. O ile ekstremalnie wygładzona cera to jedna z najczęstszych przypadłości, tak w tym zbiorze stanowi to dopiero szczyt góry lodowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić realme 11 Pro+?

Zdjęcia opublikowane na forum pochodzą z tysięcy kont w socialu i są bardzo ironicznym komentarzem współczesności. Po to, by pokazać chorobliwy pęd za idealnym wyglądem, ludzie często obrabiają fotografie w zły sposób. Zobaczymy tu m.in. ekstremalnie wyszczuplone sylwetki oraz powiększone biusty czy usta. Widać od razu, że ktoś, kto to zrobił, absolutnie nie znał się na rzemiośle retuszera.

Poza naprawdę złymi obróbkami twarzy zobaczymy mnóstwo kiepsko wklejonych obiektów lub ludzi na zdjęciach, na których oryginalnie nie byli. W takich przypadkach nie zgadza się praktycznie nic – krawędzie wklejonych obrazów są często rozmyte lub zawierają elementy poprzednich zdjęć; zaś kontrast, kolory i jasność dodanych fragmentów nigdy nie słyszały o spójności. Efektem są komiczne fotomontaże w większości pozbawione podstaw wiedzy o obróbce.

Te wszystkie aspekty pokazują kompleksy ludzi, które są wywołane nierzadko mediami społecznościowymi. Kiedyś rozmawialiśmy z socjolożką oraz psycholożką na ten temat. W artykule o "ładnym żyćku" ekspertki opowiedziały o tym, jak nie zwariować przez social media oraz wyjaśniły, jak działa mechanizm porównywania. Polecamy tę lekturę każdemu zainteresowanemu.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)