Picktorial 3, czyli łatwe i szybkie obrabianie RAW-ów

Picktorial 3, czyli łatwe i szybkie obrabianie RAW‑ów

Picktorial 3
Picktorial 3
Marcin Falana
08.04.2017 08:04, aktualizacja: 10.04.2017 21:01

Picktorial 3 to alternatywa dla Lightrooma, która obiecuje jednak łatwiejszą obróbkę i większą funkcjonalność, szczególnie pod względem retuszu skóry.

Większość fotografów i grafików używa w swojej pracy programów Adobe ewentualnie Capture One. Jednak mamy większy wybór aplikacji do obróbki RAW-ów. Jednym z ciekawszych programów do wywoływania surowych plików jest Picktorial, który doczekał się swojej trzeciej wersji. Znajdziemy w niej bardzo przydatne funkcje. Można powiedzieć, że Picktorial jest tym dla Lightrooma czym Affinity Photo dla Photoshopa.

Picktorial 3
Picktorial 3

Picktorial daje dużo więcej niż Lightroom pod względem lokalnych zmian. Do dyspozycji mamy maski odpowiedzialne za tonację oraz kolorystykę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy pracować na selekcjach. Co więcej, można je łączyć z trybami mieszania i innymi funkcjami. Program ma też działać znacznie szybciej od Lightrooma.

Łatwy retusz skóry

Jednak możliwości Picktorial są jeszcze większe pod względem retuszu skóry. Wydaje się to świetne rozwiązanie do portretów, fotografii ślubnej, rodzinnej itp. Pędzel działa podobnie jak metoda frequency separation, czyli separacji częstotliwości, która jest bardzo popularna, ale też dość trudna w Photoshopie. Poza tym Picktorial oferuje takie funkcje, jak: pędzel edge-aware, selektywna regulacja tonacji czy coś w rodzaju reference view w Lightroomie, o którym niedawno pisaliśmy. Picktorial wydaje się pod pewnymi względami połączeniem funkcjonalności Lightrooma z Photoshopem.

Amazing Frequency Separation without Photoshop!!!

Wsparcie bibliotek Aperture

Z funkcjonalności Picktorial powinni ucieszyć się szczególnie użytkownicy programu Aperture, który nie jest już aktualizowany przez Apple. Biblioteki Aperture będą działać z Picktorial bez żadnych dodatków. Wystarczy zainstalować oprogramowanie.

Picktorial 3
Picktorial 3

Obecnie z okazji wypuszczenia trzeciej wersji programu Picktorial jest dostępny w cenie promocyjnej 39,99 dolarów (ok. 160 zł), docelowo będzie to 69,99 dolarów (ok. 280 zł). Możecie jednak pobrać 14-dniową wersję trial i wypróbować Picktorial 3 za darmo. Program działa tylko z komputerami Mac.

Picktorial 3
Picktorial 3
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)