Picture of the Year 2011 - Polacy wśród nagrodzonych

fot. Maciej Nabrdalik
fot. Maciej Nabrdalik
Jacek Siwko

17.02.2011 08:59, aktual.: 01.08.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powoli poznajemy laureatów jednego z najbardziej prestiżowych konkurów fotografii: Pictures of the Year International 2011. Do tej pory w gronie ogłoszonych zwycięzców jest aż czwórka Polaków. Zgadnijcie, kogo nie mogło zabraknąć wśród nagrodzonych?

Pictures of the Year to obok World Press Photo jeden z najważniejszych konkursów fotografii prasowej na świecie. Cieszy więc fakt, że wśród nagrodzonych znajdują się nasi rodacy. Są to znani fotografowie, tacy jak Maciej Nabrdalik, Agnieszka Rayss, Adam Pańczuk i Tomasz Gudzowaty.

fot. Tomasz Gudzowaty
fot. Tomasz Gudzowaty

Nie da się uciec od analogii do World Press Photo także z tego powodu, że często nagrody zdobywają te same zdjęcia. Tak jest w przypadku Tomasza Gudzowatego i jego cyklu „Mexico’s car Frenzy“, który w konkursie Pictures of the Year 2011 otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Sports Picture Story. Jedno ze zdjęć z tego zestawu otrzymało również drugą nagrodę w kategorii Sport Features. W tej właśnie kategorii wyróżniono fotografie Agnieszki Rayss.

fot. Agnieszka Rayss
fot. Agnieszka Rayss
fot. Adam Pańczuk
fot. Adam Pańczuk

Adam Pańczuk zdobył drugą nagrodę w kategorii Portrait Series za cykl zatytułowany The (VERY) Hidden People. Największy sukces odniósł Maciej Nabrdalik, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Feature Picture Story- Freelance Agency.

Pełną listę zwycięzców oraz wyróżnionych poznamy 22 lutego 2011. Nagrodzone reportaże można oglądać na stronie konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)