Wojna w Ukrainie. Pierwsza dama: "To zdjęcia dzieci, które nigdy nie dorosną”

Wojna w Ukrainie. Pierwsza dama: "To zdjęcia dzieci, które nigdy nie dorosną”
Źródło zdjęć: © © Ołena Zełenska / Facebook
Konrad Siwik

07.03.2022 21:03, aktual.: 08.03.2022 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojnę w Ukrainie zapoczątkował Władimir Putin. Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, które nie pochodzą z pola walki, ale również pokazują tragiczne oblicze rosyjskiej agresji.

Zainicjowana przez Władimira Putina wojna pochłania życia wojskowych oraz cywilów. W ramach ataków rosyjskich wojsk giną nie tylko dorośli, ale i dzieci. Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy zareagowała na czyny rosyjskiej armii w swoich mediach społecznościowych. W emocjonalnym poście oskarżyła Federację Rosyjską o zabijanie dzieci.

Obraz
© © Ołena Zełenska / Facebook

W dalszej części swojego wpisu wymienia dzieci, które zginęły przez rosyjską agresję. Ranny podczas ostrzału 18-miesięczny Cyryl z Mariupola został zabrany do szpitala przez swoich rodziców, jednak lekarze nie mogli już nic zrobić, aby pomóc. 14-letni Arsenij zginął przez odłamek pocisku, który trafił go w głowę. Medycy nie mogli dostać się do niego przez prowadzony ostrzał. Chłopiec się wykrwawił. Jego ciotka została zabita, a rodzice omal nie zginęli, próbując odzyskać ciało dziecka.

Alisa z ukraińskiego miasta Ochtyrka nie dożyła swoich ósmych urodzin. W czasie ostrzału zginęła razem z dziadkiem, który zakrył ją własnym ciałem. Polina z Kijowa zginęła w czasie ostrzału na ulicach Kijowa z rodzicami i bratem. Jej siostra jest w ciężkim stanie. 6-letnia Sofia została zastrzelona w samochodzie razem z półtoramiesięcznym bratem, matką, babcią i dziadkiem. Rodzina próbowała opuścić Nową Kachówkę i natknęła się na nacierające wojska rosyjskie.

Obraz
© © Ołena Zełenska / Facebook

Zełenska poinformowała, że w Ukrainie rosyjscy żołnierze zabili już ponad 38 dzieci. Dodała, że z powodu ostrzału miast, w których dotąd panował pokój, liczba ta może wkrótce wzrosnąć. Jej wpis jest przede wszystkim apelem do osób świadomych rosyjskiej inwazji, jak i tych zmanipulowanych kremlowską propagandą: "Kiedy mówią w Federacji Rosyjskiej, że nie walczą z cywilami – pokażcie im te zdjęcia! To są twarze dzieci, które nigdy nie dorosną".

Obraz
© © Ołena Zełenska / Facebook

Pod koniec swojego wpisu Ołena Zełenska wspomina również o potrzebie tworzenia korytarzy życia i umożliwieniu przejazdu misji humanitarnych. Niestety jest to niemożliwe przez nieustanny ostrzał, dlatego wzywa kraje NATO do zamknięcia ukraińskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

Obraz
© © Ołena Zełenska / Facebook
Obraz
© © Ołena Zełenska / Facebook
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)