Pierwsza sesja Naomi Campbell z czarnoskórym fotografem trafiła na okładkę

Pierwsza sesja Naomi Campbell z czarnoskórym fotografem trafiła na okładkę

Pierwsza sesja Naomi Campbell z czarnoskórym fotografem trafiła na okładkę
Źródło zdjęć: © © Campbell Addy / [Instagram](https://www.instagram.com/campbelladdy/)
Marcin Watemborski
19.11.2019 09:38, aktualizacja: 26.07.2022 15:31

Naomi Campbell jest rozchwytywaną modelką od 33 lat. W ciągu jej kariery pozowała do wielu wymyślnych sesji, ale nigdy nie było jej po drodze z codzienną modą. Pierwsza sesja tego typu właśnie trafiła na okładkę weekendowego wydania "The Guardian".

Zwyczajna, codzienna moda nigdy nie była domeną Naomi Campbell. Modelka działa w branży wiele lat, ale nie tylko. Jest również aktorką i piosenkarką. Na jej koncie są liczne akcje charytatywne, a Nelson Mandela nazwał ją kiedyś swoją ”honorową wnuczką”. Ta postać była niezwykle ważna w życiu modelki, a sama Naomi przez wiele lat wspierała działania polityczne Mandeli.

Co ciekawe – Naomi Campbell nigdy nie pozowała do sesji zdjęciowych z mainstreamową modą, ani nie współpracowała komercyjnie z czarnoskórymi fotografami. Właśnie się to zmieniło, dzięki zdjęciom do ”magazynu Weekend”, czyli specjalnego wydania ”The Guardian”. Sesję realizował fotograf Campbell Addy.

Zdjęcia wyglądają dość typowo, jak na magazyn o modzie, dość zwyczajnie; jak na portfolio Naomi Campbell. Ważniejsze jednak niż same fotografie jest zaplecze i dotknięcie ważnego tematu różnorodności etnicznej w branży modowej. Gdy Campbell zaczynała swoją karierę, jej kolor skóry mocno zwracał uwagę i mimo tego, że jest piękną kobietą, było jej trudniej niż białym koleżankom. Współcześnie na szczęście nie ma to większego znaczenia i osoby różnych przynależności etnicznych bez problemu mogą odnajdować się w tej trudnej branży.

Z perspektywy Naomi Campbell, jak również samego fotografa ta sesja jest bardzo ważna. Pokazuje to, jak wielkie zmiany pojawiły się w świecie mody. Tu nie ma już miejsca na nietolerancję ze względu na kolor skóry, wyznanie, czy orientację seksualną. Można powiedzieć, że branża fashion przeszła długą drogę i zmieniła się na lepsze.

Coraz częściej pojawiają się tematy dotyczące wyglądu modelek i odchodzenia od wyidealizowanych, trudnych do utrzymania sylwetek, jak również poruszana jest kwestia praw kobiet i ich traktowania. Idee body positive, ochrony środowiska oraz akcje pokroju #MeToo są ważne, a dzięki zainteresowaniu ludzi ze świata mody niosą się na świecie. Cieszę się, że mogę obserwować, jak moda dosłownie zmienia świat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)